Силвия Митева спечели златен медал от Световната купа в София

Митева спечели златния медал във финала на лента

© Анелия Николова

Силвия Митева спечели дългоочаквания златен медал от Световната купа по художествена гимнастика в София.

След като в продължение на три години оставаше в подножието на върха, навръх Великден най-добрата българска състезателка грабна титлата пред родна публика в зала "Арена Армеец".

26-годината Митева спечели златния медал на лента, след като получи 18.350 точки и изпревари украинката Гана Ризатдинова и рускинята Маргарита Мамун, които разделиха второ място с оценка 18.100 точки.

Българката завърши състезанието в София с пет медал от пет дисциплини. В събота Митева завърши втора в многобоя, а днес прибави още три сребърни медала - на обръч (17.950), на топка (18.100) и на бухалки (18.000).

Златните медали на обръч и на бухалки завоюва 16-годишната Яна Кудравцева (18.250). Рускинята, която в последния момент замени Александра Меркулова, си тръгва с три титли от София, след като спечели многобоя в събота. Мамун триумфира във финала на топка (18.150).