Хуан Мата донесе безценна победа на "Челси" срещу "Юнайтед"

Мата донесе успеха с гол в 87-ата минута

С автогол на Фил Джоунс три минути преди края на редовното време "Челси" победи шампиона "Манчестър юнайтед" с 1:0 като гост и направи огромна крачка към място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.

В герой за сините отново се превърна испанският национал Хуан Мата. Най-добрият футболист на "Челси" изработи попадението, след като негов удар с левия крак рикошира в Джоунс и влезе във вратата на Андерс Линдегард.

С успеха лондончани събраха 68 точки и се изкачиха на трета позиция. Футболистите на Рафаел Бенитес имат точка аванс пред "Арсенал" и мач по-малко срещу "Тотнъм" в сряда. "Шпорите" остават на пето място с 65 точки.

Въпреки че "червените дяволи" отдавна си гарантираха титлата, изиграха амбицирано мача с "Челси". Фъргюсън даде почивка единствено на Давид де Хеа, Уейн Рууни, Рио Фърдинан и Майкъл Карик, но останалите титуляри бяха на терена.

"Челси" имаше предимство през целия мач, но домакините също имаха добри ситуации за гол. Демба Ба, Оскар и Виктор Моузес пропиляха отлични шансове за "Челси", а на отсрещната врата Робин ван Перси и Райън Гигс се разминаха с гола.

В 77-ата минута Мата можеше да открие резултата, но се размина на сантиметри с хубаво центриране на Франк Лампард. Все пак испанецът дочака своя втори шанс и макар и с малко късмет вкара победния гол десет минути по-късно.