"Галатасарай" грабна рекордната 19-а титла в Турция

С Дидие Дрогба и Уесли Снайдер в състава си отборът от Истанбул стигна четвъртфиналите в Шампионската лига

Галатасарай" спечели рекордната 19-а шампионска титла в Турция. "Лъвовете" от Истанбул стъпиха на върха два кръга преди края след победата си с 4:2 срещу "Сиваспор".

Отборът на Фатих Терим вече има десет точки преднина пред "Фенербахче". Жълто-сините загубиха с 0:2 от "Истанбул ББ" и изпуснаха възможността да се борят за първото място.

По два гола за "Галатасарай" отбелязаха Селчук Инан и Бюрак Йълмаз. С техните голове домакините поведоха с 4:0 до 75-ата минута. След това "Сиваспор" намали с попаденията на Кадир Бекмезчъ и Сихан Йозкара.

Йълмаз вече има 21 попадения и води при голмайсторите в първенството. С две по-малко има нигерийският национал Калу Уче, който играе за "Касъмпаша".

"Галатасарай" изпревари по титли "Фенербахче", който остава с 18. "Лъвовете" изиграха много силен сезон, в който достигнаха четвъртфиналите в Шампионската лига, но бяха отстранени от "Реал" (Мадрид).

В състава бяха привлечени Уесли Снайдер от "Интер" и бившият нападател на "Челси" Дидие Дрогба.