"Ботев" и "Локомотив" завършиха 0:0 в дербито на Пловдив

"Ботев" атакуваше повече, но не успя да победи "Локомотив" в пловдивското дерби

© Дневник

Ботев" и "Локомотив" завършиха 0:0 в дербито на Пловдив. Двубоят се игра пред почти пълните трибуни на стадион "Христо Ботев" и премина под диктовката на домакините, които не успяха да вкарат.

"Канарчетата" очаквано бяха по-активни и създадоха повече положения. Вратарят на черно-белите Йордан Господинов спаси всички точни удари и имаше сериозен принос за запазването на равенството.

Луис Педро създаде първата опасност пред вратата на "Локомотив" в 13-ата минута. Тогава той мина през двама защитници на съперника отляво в наказателното поле и стреля силно по диагонала, но Господинов изби.

Йордан Христов напредна по дясното крило в 28-ата и пусна остро топката успоредно на голлинията, но вратарят на гостите изпревари Иван Цветков и изчисти.

Най-чистото положение за "Локомотив" беше в 36-ата минута, когато Христо Златински изведе Рангел Абушев срещу Адам Стаховяк, но атакуващият полузащитник не успя да ритне силно топката и вратарят се справи.

До края на полувремето Тодор Неделев и Мариян Огнянов два пъти затрудниха отбраната на съперника, но без това да доведе до желания резултат.

Пазеният отлично Цветков даде начало на второто полувреме с неточен удар. След това заради димките от агитката на "Ботев" мачът беше прекъснат за кратко. Неделев стреля точно от пряк свободен удар в 63-ата минута, но Господинов спаси.

Привържениците на двата отбора създадоха отлична атмосфера

© Дневник

"Локомотив" изчакваше евентуална възможност за бърза атака. При една такава в 67-ата минута Златински изскочи сам отляво, но от трудна позиция в движение стреля право в тялото на Стаховяк.

Докрая "Ботев" имаше инициативата. В основата на повечето атаки бяха Неделев и резервата Вандер Виейра. Бразилецът изработи добро положение пред Огнянов, но нападателят се забави и след това защитата на съперника се справи.

След равенството "Ботев" остава четвърти с 51 точки и изостава с три от ЦСКА. "Локомотив" (Пловдив) е седми с 36.