"Ботев" (Пловдив) победи пестеливо "Миньор" и се доближи до ЦСКА

Иван Цветков вкара два гола на "Миньор" и вече има 15 през сезона

© Георги Кожухаров

С две попадения на Иван Цветков и две асистенции на Тодор Неделев "Ботев" (Пловдив) победи "Миньор" (Перник) с 2:0. Без да влагат сериозни усилия, пловдивчани спечелиха безпроблемен успех на стадион "Българска армия" и продължава битката за третото място.

Три кръга преди края футболистите на Станимир Стоилов събраха 54 точки и изостават с три от ЦСКА в борбата за място в Лига Европа. Четвъртата позиция също може да даде европейска квота, но зависи от изхода на финала за Купата на България между "Левски" и "Берое" в сряда.

"Миньор", който домакинстваше в София заради наказание, на практика се сбогува с А група. Перничани остават на 14-ото място с 20 точки и изостават със седем от спасителната 12-а позиция, която към момента заема "Ботев" (Враца).

Двубоят между "Миньор" и "Ботев" се игра на доста ниско темпо, без атаки на скорост и с много малко голови възможности. Първата добра ситуация се откри пред Неделев в 16-ата минута, но ударът ми беше спасен от Боян Пейков.

Петнадесет минути по-късно гостите откриха резултата. Неделев пусна отличен извеждащ пас към Цветков и опитният нападател без проблем реализира. В следващите 30 минути на "Българска армия" не се случи нищо интересно.

В 61-ата минута "Миньор" създаде първата си и единствена възможност за гол, но Адам Стаховяк спаси удар на Петър Петров.

Пет минути преди края на двубоя "Ботев" реши всичко с втори гол. Томаш Иршак изведе Неделев отдясно, младото крило на пловдивчани центрира успоредно на голлинията и Цветков без проблем прати топката в опразнената врата.

Цветков вече има 15 попадения през сезона - с три по-малко от лидера при голмайсторите Базил де Карвальо от "Левски". Неделев пък е безспорният номер 1 в А група сред подавачите, като вече има 12 асистенции.