"Арсенал" си върна четвъртото място в Англия кръг преди края

Футболистите на "Арсенал" Тио Уолкът, Аарън Рамзи и Томаш Росицки се радват след четвъртия гол във вратата на "Уигън"

Арсенал" спечели ключова победа в битката за четвъртото място във Висшата лига на Англия, която дава право на участие в Шампионската лига през есента.

"Артилеристите" победиха с 4:1 новия носител на ФА къп "Уигън", който с тази загуба изпадна от елита.

Кръг преди края на шампионата хората на Арсен Венгер имат една точка аванс пред "Тотнъм". В последния кръг "шпорите" са домакини на "Съндърланд", а "Арсенал" гостува на "Нюкасъл".

Лукас Подолски откри резултата за домакините още в 11-ата минута след изпълнение на корнер, а Шон Малоуни даде надежда на гостите за измъкване от неприятната ситуация.

Редица грешки в отбрана обаче предопределиха съдбата на "Уигън", а Тио Уолкът, Подолски и Аарън Рамзи се възползваха от възможностите да гарантират победата.

"Уигън" се превърна в първия отбор, който печели ФА къп и изпада от елита. Само преди три дни хората на Роберто Мартинес се наложиха с 1:0 над "Манчестър сити" на финала в Лондон. Самият Мартинес едва ли ще остане в отбора, тъй като вече си изгради репутацията на качествен мениджър.

Отборът на собственика Дейв Уилън се присъедини към "Куинс парк рейнджърс" и "Рединг", които ще играят в Чемпиъншип през следващия сезон. Благодарения на днешната развръзка "Съндърланд" и "Астън вила" могат да дишат спокойно.