"Рилски спортист" и "Балкан" спечелиха срещу фаворитите в баскетбола

Фаворитите "Лукойл Академик" и "Левски" бяха притиснати и ще трябва да играят пети мачове в полуфиналните си серии в първенството<br />

© Дневник

Рилски спортист" и "Балкан" успяха да стигнат до решителни пети мачове в полуфиналните серии срещу фаворитите "Лукойл Академик" и "Левски" в първенството. Отборът на Росен Барчовски се наложи с 95:88 срещу шампионите. "Балкан" спечели с 92:80 срещу "Левски" в Ботевград.

Баскетболистите на "Рислки спортист" водеха през цялото първо полувреме. В третата част "студентите" стигнаха до 28:18 и поведоха с шест точки при 72:66.

Силна начална серия в последната четвърт помогна на домакините да направят обрат. "Рилски спортист" отново показа отлична резултатност от тройката и вкара 16 пъти от разстояние.

Бранко Миркович, отбелязал седем тройки, беше сред най-добрите за домакините. Той завърши с 36 точки и осен асистенции. Тери Смит добави 19 точки, а с по 11 точки се отчетоха Станислав Ваклинов и Анджело Калояро. За шампионите Брендън Хийт отбеляза 27 точки, а Дарил Уоткинс завърши с 19 точки и 13 борби.

В Ботевград "Балкан" имаше превъзходство през почти целия мач и заслужено победи. Още в началото на втората част домакините поведоха с 15 точки. Сините няколко пъти се приближаваха съвсем близо до съперника, но не успяха да направят обрат. В края "Балкан" отново дръпна и си осигури втората победа в серията.

Капитанът Йордан Бозов завърши с 22 точки и шест борби за "Балкан". Владимир Панич добави 20 точки и седем борби, а с по 14 точки се отличиха Атила Сантош и Станимир Маринов. За "Левски" най-резултатен стана Марко Маринович с 26 точки, а Младен Пантич завърши с 14 точки и седем борби.