"Индиана пейсърс" е последният финалист в НБА

Ланс Стивънсън изигра най-добрия мач в кариерата си и завърши с личен рекорд от 25 точки

След деветгодишно чакане "Индиана пейсърс" отново е на финал в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

"Пешеходците" победиха "Ню Йорк никс" със 106:99, спечелиха серията в шест мача и ще срещнат шампионите от "Маями хийт" в спор за място на големия финал в лигата.

В зала "Бенкърс лайф фийлдхаус" в Индианаполис "Индиана" и "Ню Йорк" изиграха много оспорван двубой, в който домакините спечелиха първите две части, но гостите отговориха с отлична трета четвърт, след която изравниха резултата.

"Никс" дори водеше при 5:43 минути до сирената, но в заключителните минути Ланс Стивънсън беше неудържим, изведе своя отбор до успеха и не позволи серията да влезе в седми мач, който щеше да се играе в Ню Йорк.

22-годишният гард изигра най-силния мач в кариерата си. Той завърши с личен рекорд от 25 точки - девет успешни от 13 опита от игра и седем вкарани от осем наказателни удари. Към тях Стивънсън прибави 10 борби и три асистенции.

Отличен мач изигра също Рой Хибърт - 21 точки и 12 борби, шест от които в нападение. Пол Джордж отново беше на високо ниво, като завърши с 23 точки. Дейвид Уест също беше с над 50% успеваемост от игра и отбеляза 17 точки.

За "Ню Йорк" Кармело Антъни вкара 39 точки (15-29 от игра), а Айман Шумперт добави 19. Джей Ар Смит обаче отново не беше на нивото, което да позволи на неговия отбор да спечели - 15 точки и само четири коша от игра при 15 опита.