"Сан Антонио спърс" се доближи на една победа от финал в НБА

Тони Паркър беше най-резултатен с 26 точки

Баскетболистите на "Сан Антонио спърс" се доближиха само на една победа от големия финал в НБА. "Шпорите" спечелиха драматичен успех над "Мемфис гризлис" със 104:93 след продължение и поведоха с 3:0 във финала на Западната конференция.

В двубой, преминал през много обрати и инфарктни моменти, "Сан Антонио" успя да заличи изоставане от 18 точки в първата четвърт и от 11 точки в третата, за да докара нещата до продължение, в което не остави шансове на съперника.

Голямото трио Тони Паркър, Тим Дънкан и Ману Джинобили, чиято обща възраст е 103 години, изигра силен мач и беше с основна заслуга за успеха. Паркър отбеляза 26 точки, Дънкън добави 24 точки и 10 борби и 5 асистенции, а Джинобили се отличи с 19 точки.

"В първата четвърт имахме може би осем грешки. Тези пет момчета, които бяха на полето, сякаш все още спяха. Затова трябваше да пуснем други пет човека, за да започнат да се конкурират, а не да играем толкова нелепо, както в началото", заяви старши треньорът Грег Попович, който смени цялата стартова петица в момента, в който "Мемфис" поведе с 18 точки.

Това даде резултат, особено в защита, тъй като във втората четвърт "гризлитата" стреляха с едва 30% успеваемост. На почивката "шпорите" губеха само с четири точки, а след третата четвърт само с една - 64:65.

В последната четвърт резултатът вървеше точка за точка, а "Мемфис" имаше възможност да организира последната атака. Защитата на "шпорите" обаче се подреди добре и затрудни сериозно Майк Конли, който трябваше да стреля от трудна позиция и пропусна.

В продължението играчите на "Сан Антонио" бяха много по-свежи и вкараха цели 18 точки в коша на съперника срещу едва 7 в полза на "гризлитата". По този начин "Мемфис" изпусна нов отличен шанс да завърже серията, след като загуби и предишния мач след продължение.

Четвъртата среща между двата отбора е в понеделник в Мемфис. Тази нощ пък се срещат "Маями хийт" и "Индиана пейсърс" в третия мач от финала на Източната конференция. Резултатът в серията е равен - 1:1 победи.