Италия загря за двубоя с Чехия с убедителна победа

Андреа Пирло беше главното действащо лице в контролата срещу Сан Марино

Италия си вдигна самочувствието преди мача с Чехия от световните квалификации по футбол с убедителна победа над Сан Марино с 4:0.

Двата съперника на България за място на финалите на шампионата в Бразилия догодина ще се изправят един срещу друг в петък.

Италия ще гостува на третия в класирането с ясната идея, че при успех ще събере 16 точки и ще има шест повече от националите на Любослав Пенев след изиграването на шест мача от група В.

Това беше първата победа на хората на Чезаре Прандели в контрола от 18 месеца. В този период те регистрираха  серия от седем мача без успех.

Андреа Пирло откри резултата след 28 минути игра и два отменени гола заради засада. Шест минути по-късно Алберто Джилардино добави още един като добавка на удар на Алберто Акуилани.

Прекрасно изпълнение на Андреа Пирло от свободен удар в 50-ата минута увеличи аванса на "адзурите". След това резервата Марио Балотели беше близо до отбелязването на попадение.

Акуилани оформи крайния резултат 11 минути преди края, когато вратарят на Сан Марино Алдо Симунчини не успя да овладее топката след удар на Пирло.