Григор Димитров загуби от Янко Типсаревич в демонстративен мач

Българският тенисист Григор Димитров и сърбинът Янко Типсаревич изиграха интересен двубой

Българският тенисист Григор Димитров загуби със 7:6 (5), 6:7 (5), 6:10 от Янко Типсаревич в двубой от демонстративния турнир в Лондон. Двамата играха без много напрежение за забавление на публиката.

Срещата беше равностойна, като се стигна до два тайбрека. В първия сет двамата тенисисти печелеха геймовете, в които сервираха.

При 5:5 сърбинът стигна до 40:0 и имаше три възможности за пробив. Димитров обаче се справи отлично и изравни, след което спечели гейма. В последвалия тайбрек хасковлията се представи по-силно и поведе с 6:1. Той пропусна първите четири сетбола, но при петия успя.

Типсаревич направи ранен пробив за 2:0 в началото на втория сет. Димитров обаче изравни в шестия гейм, за да се стигне по-късно до нов тайбрек. В него той поведе с 3:1, но допусна обрат и сърбинът изравни резултата в мача.

В решителните разигравания Димитров загуби с 6:10 и отстъпи в мача срещу 14-ия в света.