Ивет Лалова завърши втора на 200 м от европейското отборно в Дъблин

Лалова спечели второ отличие след победата на 100 метра

Ивет Лалова завърши втора в бягането на 200 метра в първа лига на европейското отборно първенство в Дъблън. 29-годишната спринтьорка измина дистанцията за 23.85 секунди и донесе осмия медал за България в състезанието.

При попътен вятър от 1.4 м/сек. Лалова остана далеч от личното си постижение - 22.78 секунди. Българската спринтьорка  беше изпреварена единствено от румънката Ангела Морошану, която спечели надпреварата с време 23.48 секунди.

Моа Хелмер от Швеция завърши трета с време 23.88 секунди, като по този начин прибави втори бронзов медал след подиума на 400 метра.

За Лалова отличието е второ, след като в събота спечели бягането на 100 метра. Българката завърши първа за за 11.79 сек при насрещен вятър от 5.5 м/сек.

По-рано днес Радослава Мавродиева спечели титлата в тласкането на гюле. Тя записа 18.36 метра, които постигна в първия и във втория си опит. Българката се доближи само на 31 сантиметра от личното си постижение за сезона от 18.67 метра.

В събота в тройния скок Габриела Петрова донесе другата българска победа. Силвия Дънекова (3000 м стипълчейс), Георги Иванов (тласкане на гюле) и Денис Димитров (100 м) спечелиха сребърни медали, а Денис Ерадири завърши трети на скок дължина.

След 25 от 40 завършили дисциплини България е на девето място в генералното класиране със 143 точки.