Гол в края прати Бразилия на финал за Купата на конфедерациите

Фред откри резултата в мача, който бе застрашен от отлагане заради протестите в Бело Оризонте

Гол на Паулиньо в 86-ата минута донесе победата над Уругвай с 2:1 и изпрати Бразилия на финала за Купата на конфедерациите.

Домакините на турнира трябваше да се борят за успеха, след като откриха резултата чрез Фред в края на първото полувреме, а Единсон Кавани изравни в началото на второто.

Уругвайците имаха отлична възможност да поведат, но Диего Форлан изпусна дузпа в средата на първата част. "Селесао" ще научи съперника си за титлата след втория полуфинал в четвъртък между Испания и Италия.

Мачът в Бело Оризонте, който бе заплашен от отлагане заради масовите протести в града, започна с минута мълчание в памет на починалия на терена преди 10 години камерунски национал Марк-Вивиен Фое.

Уругвай влезе по-добре в срещата и в 13-ата мунита Диего Лугано принуди Давид Луис да извърши нарушение срещу него в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа и Форлан се зае с изпълнението, но ударът му бе спасен от вратаря Жулио Сезар.

Опитният нападател на гостите опита безуспешно да се реваншира, докато Хълк се отчете с пропуски за бразилците. В 41-ата минута Фред бе най-съобразителен в наказателното поле на Фернандо Муслера и се разписа при добавка след изстрел на Неймар.

Радостта на "селесао" се запази само три минути след почивката, когато Кавани сложи край на головата си суша за националния отбор. Звездата на "Наполи" се възползва от лошо изчистена топка от Тиаго Силва и с удар от няколко метра преодоля Сезар за 1:1.

Двата отбора задържаха силната си игра, въпреки че си разменяха инициативата. В заключителната част на двубоя бразилците бяха по-активни, но Хълк и направилият слаб мач Неймар не успяха да се разпишат.

Това стори Паулиньо малко преди края, когато се освободи от опеката на противниковите защитници и с глава донесе победата на своя отбор. В неделя Бразилия ще изиграе петия си финал за Купата на конфедерациите.