Италия взе бронза от Купата на конфедерациите след успех с дузпи срещу Уругвай

Италианският национал се радва след красивия си гол от фаул<br />

Италианският национал се радва след красивия си гол от фаул

Италия спечели бронзовите медали от турнира за Купата на конфедерациите. "Скуадра адзура" се наложи с 3:2 след дузпи срещу Уругвай в интересен двубой, чието редовно време завърши при 2:2.

За разлика от полуфинала с Испания този път съставът на Чезаре Прандели имаше успех при дузпите. Основна заслуга за това имаше Джанлуиджи Буфон, който спаси ударите на Диего Форлан, Мартин Касерес и Валтер Гаргано.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото по-дейни бяха италианците. Те поведоха в 24-ата минута, когато след центриране на Алесандро Диаманти от фаул топката се удари в далечната греда, а после и в тялото на вратаря Фернандо Муслера. Преди да мине голлинията Давиде Астори и удари и голът беше записан на негово име.

След почивката звездното трио на Уругвай - Единсон Кавани, Луис Суарес и Форлан, се надигна. Южноамериканците организираха по-добри атаки и заслужено изравниха. След бърза атака в 58-ата минута Кавани стигна пръв до топката вляво в наказателното поле и с техничен удар в обратния ъгъл преодоля Буфон.

С първия си удар към Муслера италианците си върнаха преднината. Диаманти изпълни отлично пряк свободен удар в 73-ата минута за 2;1. Пет по-късно Кавани отбеляза втория си гол също след фаул.

В добавеното време и двата състава имаха положения, но не успяха да вкарат. При изпълнението на дузпите Уругвай тръгна лошо след пропуска на Форлан. Надеждите на южноамериканците се върнаха, когато и Матиа де Шилио изпусна. Тогава обаче решително се намеси Буфон, като спаси изстрелите на Касерес и Гаргано.

Във финала домакинът Бразилия излиза срещу световния и европейски шампион Испания в 01.00 часа през нощта.