Лисицки срещу Радванска е първият полуфинал при жените

Лисицки се справи без проблеми срещу Кая Канепи

Агниешка Радванска и Сабине Лисицки са първите полуфиналистки при жените в тазгодишния "Уимбълдън". Двете ще определят претендентката за трофея в горната половина на схемата, след като елиминираха съответно На Ли и Кая Канепи.

Радванска победи 31-годишната китайка със 7:6 (5), 4:6, 6:2 и за втора поредна година се класира за полуфиналите. През миналия сезон полската тенисистка достигна до мача за титлата, но загуби от Серена Уилямс.

Американката обаче вече не е в турнира, след като беше отстранена от Лисици. Германката продължи страхотното си представяне днес с безпроблемна победа с 6:3, 6:3 над единствената непоставена, достигнала до четвъртфиналите - Канепи.

23-годишната Лисицки за пореден път демонстрира, че "Уимбълдън" е нейният любим турнир и за втори път в последните три години влезе във финалната четворка. Тя не даде особени шансове на Канепи и спечели мача само за 65 минути.

Германката направи четири пробива в деветте гейма, в които посрещаше, а в същото време само веднъж загуби своето подаване. Тя доминираше във всички елементи от играта, направи повече печеливши удари (23:13) и допусна по-малко непредизвикани грешки (18:23).

Преди две години Лисицки загуби в полуфиналите от Мария Шарапова, която отдавна напусна турнира. Германката ще срещне за трети път Радванска, като до момента двете са разменили по една победа. Лисицки спечели със 7:6, 2:6, 6:2 през 2011 г., а през 2012 г. полякинята се наложи с 6:2, 6:1.

Радванска победи На Ли в три сета

Радванска имаше доста по-труден мач срещу шестата в основната схема На Ли. Световната номер 4 беше изправена пред загуба на първия сет, когато китайката сервираше при 5:4. Полякинята обаче показа характер и спаси четири мачбола.

Тя върна пробива и стигна до тайбрек, в който отново беше на губещата страна, изоставайки с 3:5. Миналогодишната финалистка обаче показа отлична защита и благодарение на грешките на съперничката измъкна първия сет.

Във втората част ролите се размениха. Радванска проби първа и поведе с 4:2. На Ли обаче не само че успя да върне пробива, а спечели четири поредни гейма, които й осигуриха втората част и изравняването на резултата.

Решаващият трети сет стартира с пробив за световната номер 4. В този момент заваля дъжд и срещата беше прекратена, докато бъде спуснат подвижният покрив. След почивката Радванска продължи да доминира и поведе с 5:1. При 2:5 Ли спаси цели седем мачбола и дори имаше точка за връщане на първия пробив, но полякинята все пак измъкна гейма, а с това и победата.