Бартоли разби Флипкенс и за втори път ще играе финал на "Уимбълдън"

Бартоли преодоля полуфиналите само за 60 минути

Марион Бартоли постигна категорична победа с 6:1, 6:2 над белгийката Кирстен Флипкенс и се класира за финала на "Уимбълдън". 28-годишната французойка ще направи втори опит да спечели най-ценния трофей в тениса, след като през 2007 г. отстъпи пред петкратната шампионка Винъс Уилямс.

Бартоли не срещна никаква съпротива от 27-годишната Флипкенс, която никога преди този турнир не беше преминавал дори четвърти кръг в Големия шлем. Белгийката спечели едва 28 точки в целия мач и се предаде след 60 минути игра.

Бартоли реализира пет пробива в седмте гейма, в които посрещаше. Тя спечели 22 от 37-те разиграни точки при сервис на Флипкенс. В същото време французойката допусна един пробив, но в останалите сервис геймове не даде никакъв шанс на съперничката, взимайки 31 от 44 възможни точки.

Бартоли направи пет аса срещу нула за Флипкенс. Французойката завърши с много повече печеливши удари - 23 срещу 9. Тя беше безгрешна при мрежата - 11 точки от 11 излизания, а в същото време размина Флипкенс цели 13 пъти при 21 излизания на съперничката.

Нейната съперничка във финалния мач ще бъде победителката от сблъсъка между германката Сабине Лисицки и полякинята Агниешка Радванска. Тазгодишният "Уимбълдън" при дамите ще остане в историята като първия, в който нито една от полуфиналистките не е печелила титла от Големия шлем.