Фен удари играч на "Славия" при представянето на тима

Отборът на "Славия" бе представен официално днес

© Юлия Лазарова

Фен на "Славия" нахлу на терена и удари футболиста на белите Галин Иванов в почивката на контролата с "Ботев" (Враца), завършила при 2:2 след представянето на отбора на стадиона в кв. "Овча купел".

Още от самото начало на срещата група привърженици на домакините започна да обижда играча. В края на първото полувреме Иванов размени няколко реплики с въпросните запалянковци, които нахлуха на терена и един от тях удари футболиста.

Бързата намеса на треньорския щаб на "Славия" предотврати допълнително развитие на инцидента.

"Галин Иванов ще бъде санкциониран за случилото се. Надявам се, че повече няма да има подобни случки. Фенове, отбор и ръководство трябва да бъдем едно", заяви старши треньорът на "Славия" Асен Букарев.

Преди началния съдийски сигнал на мача белите треньорският щаб официално представи състава си, а на стадиона присъстваха около 1000 зрители. Още в петата минута Христо Янев изпълни отлично пряк свободен удар и "Славия" поведе с 1:0. В 10-ата минута домакините получиха дузпа за спъване на Чавдар Янков и Диего Навес я превърна в гол.

Футболистите на "Ботев" намалиха пасива си след още 15 минути игра, когато Александър Киров се измъкна от противниковата защита, остана сам срещу вратаря Георги Петков и го преодоля за 1:2.

В 56-ата минута след изпълнение на ъглов удар в полза на "Ботев" и продължително разбъркване, влезлият като резерва централен защитник Камен Каменов изравни резултата – 2:2.

В последните десетина минути Букарев пусна в игра шестима футболисти от юношеските формации на "Славия", което бе посрещнато с аплодисменти по трибуните. "Не ме е страх да налагам младите в отбора. Не искам да давам персонални оценки на никого. В един момент играта на отбора много ми хареса, но ни предстои още много работа", обясни наставникът на белите.