"Лудогорец" разби "Слован" с 3:0 и продължава в Шампионската лига

© Анелия Николова

Лудогорец" показа напълно ново лице и срази "Слован" (Братислава) с 3:0, за да се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Българският отбор напълно доминираше над своя противник и постигна първата си победа в евротурнирите, като продължава напред с общ резултат 4:2.

Тимът от Разград заличи горчивия спомен от загубата в последните минути на първия мач и пречупи набързо шампиона на Словакия с два гола до 12-ата минута, дело на Иван Стоянов и Дани Абало.

Испанският полузащитник оформи крайния резултат в 78-ата минута, а футболистите на новия треньор Стойчо Стоев уцелиха и две греди. До края на срещата "Слован" така и не отправи нито един точен удар в очертанията на българската врата.

В следващия кръг "Лудогорец" ще играе със сръбския "Партизан", който елиминира арменския "Ширак" след 1:1 и 0:0. "Гробарите" продължават напред заради гола на чужд терен от първия мач.

Отборът от Разград влезе ударно в мача и още в третата минута обърна развитието на сблъсъка в своя полза. Иван Стоянов оползотвори чудесно подаване на Жуниор Кайсара и с директен удар прониза вратаря на гостите Матуш Путночки.

Голът даде увереност и мотивация на българския състав и той окупира наказателното поле на "Слован". Абало бе изведен сам срещу Путночки и стреля в аут, но много бързо се реабилитира за грешката си. В 12-ата минута испанецът покачи до 2:0, а Кайсара записа втората си асистенция в срещата.

Полузащитникът получи още една възможност да се разпише, когато пак остана сам срещу вратаря, но този път потърси продължение към Роман Безяк и той пропиля отличния шанс. До почивката "Лудогорец" се отчете с по още един пропуск на словенеца и Стоянов, докато в същото време нямаше никакви притеснения в защита.

През второто полувреме българите запазиха превъзходството си. Те опитаха отрано да решат всичко, но удар на Стоянов в 50-ата минута срещна напречната греда. Постепенно темпото на игра поспадна, преди Теро Мантула да стреля опасно отблизо.

Очакваното се случи и "Лудогорец" подпечата класирането си в следващата фаза с гол на Абало в 78-ата минута. Той отново бе изведен срещу Путночки от Димо Бакалов и този път не сбърка за класическото 3:0.

В самия край на срещата българинът пропусна от подобна позиция, а в последните секунди изстрел в гредата попречи на Фабио Ешпиньо да направи успеха на тима си още по-убедителен.