Никола Димитров остана 31-ви на 400 м съчетано плуване в Барселона

Димитров завърши пети в своята серия, но това му отреди пето време от 39 стартирали плувци

Българинът Никола Димитров завърши на 31-во място в сериите на 400 метра съчетано плуване от световното първенство в Барселона.

Той остана далеч извън осемте позиции за днешния финал в дисциплината. Димитров плува в първата серия за деня, която не излъчи нито един от осемте финалисти.

Състезателят записа време от 4:28,73 минути и завърши пети в нея, а изоставането му от най-бързия в пресявките Чейс Калис от САЩ бе 16,86 секунди.

Американецът спечели трета серия, а второто място в общото подреждане остана за победителя от втора серия Даия Сето от Япония с пасив от 1,09 сек. Последен във финала влезе бразилецът Тиаго Перейра с резултат 4:15,81 мин.