"Манчестър юнайтед" започна с трофей след ерата "Фъргюсън"

Робин ван Перси (вдясно) показа, че и през новия сезон ще бъде движеща сила за "червените дяволи"

Манчестър юнайтед" постави подобаващо начало на новата си история след оттеглянето на сър Алекс Фъргюсън и спечели трофея "Къмюнити шийлд".

"Червените дяволи" победиха без особени затруднения "Уигън" в първия официален мач на новия си мениджър Дейвид Мойс.

Английският шампион не показа най-обещаващото си лице в мача, но доминира във владеенето на топката и така неутрализира носителя на ФА къп, изпаднал в Чемпиъншип.

Робин ван Перси даде силна заявка да бъде титулярният избор на Мойс в атака и занапред с реализирането и на двете попадения в мача.

Голмайсторът на Висшата лига за изминалия сезон се разписа още в шестата минута с глава, а малко след почивката проби вратаря Скот Карсън за втори път след рикошет. Гласеният за негова резерва и трансфер извън "Олд Трафорд" Уейн Рууни бе извън групата заради контузия в рамото.

Ван Перси даде ранен аванс на "Юнайтед", когато засече с глава центриране отляво на Патрис Евра от разстояние около 12 метра. Доброто начало на мача за тима от Манчестър бе помрачено от контузията на Рафаел да Силва и принудителната му смяна с Крис Смолинг.

Първата добра ситуация за "Уигън" дойде в 35-ата минута. Джеймс Маклийн се измъкна от опеката на противниковите защитници и навлезе в наказателното поле на Давид де Хеа, но ударът му мина успоредно на голлинията без да се намери наблизо негов съотборник.

Вратарят Карсън предотврати второ попадение след топовен изстрел на Дани Уелбек от наказателното поле. В тези минути обаче съставът на Оуен Койл бе по-активен и се отчете с още няколко опасни атаки, от които също не се стигна до изравняване.

След почивката Ван Перси отново показа голмайсторските си качества, когато негов удар от границата на наказателното поле срещна крак на противников футболист и рикошетът помогна за крайното 2:0.

Попадението уби напълно съпротивата на "Уигън", а "Юнайтед" продължи дори още по-пестеливо и до края мачът се доиграваше, а интересните моменти липсваха. Така "червените дяволи" се поздравиха с 20-ия си трофей от "Къмюнити шийлд".

Шампионите ще започнат защитата на титлата си във Висшата лига следващата събота с гостуване на "Суонзи".