"Литекс" измъкна драматична победа над новака "Любимец" в 93-ата минута

Футболистите на Златомир Загорчич излязоха на второ място в А група

С попадение на Армандо Ваюши в третата от добавените четири минути "Литекс" спечели драматична домакинска победа срещу сензацията "Любимец". Отборът от Ловеч успя да се измъкне от много трудна ситуация, след като изоставаше в резултат до 70-ата минута.

След като спечели сензационни победи срещу фаворитите за титлата "Лудогорец" и "Ботев" (Пловдив), новакът в А група беше на път да се окаже непреодолимо препятствие за още един от кандидатите за място в европейските турнири.

В един от най-добрите мачове за сезона скромният отбор от Любимец поведе в резултата чрез Мирослав Будинов. Джордан успя да изравни, а въпреки изключителното представяне на вратаря Радослав Рашков домакините стигнаха до победен гол в последните секунди.

"Литекс" беше по-добрият отбор, доминираше през целия мач, удари две греди, пропусна двуцифрен брой чисти голови положения и имаше числено предимство след червения картон на Илия Мунин в 87-ата минута, от което все пак успя да се възползва.

Двубоят започна с положение за гостите. Майкъл Тевия отправи точен удар, но право в ръцете на Евгени Александров. "Литекс" отговори с далечен изстрел на Александър Цветков, а след това Джордан пропусна две добри възможности.

В 22-ата минута оранжевите организираха хубава атака, при която Ваюши отправи техничен диагонален удар, но топката срещна гредата. В 38-ата минута албанецът отново беше близо до гол, но Рашков спаси неговия изстрел.

Две минути след почивката Тевия направи много сериозен пропуск пред вратата на домакините. Николай Колев опита диагонален удар, но се получи извеждащо подаване към ганаеца, който на метър от вратата стреля в аут.

В ответната атака Васил Божиков отправи далечен удар и гредата за втори път спаси гостите. Двубоят продължи в много високо темпо и само минута по-късно "Любимец" откри резултата. Антон Огнянов центрира от ъглов удар и Будинов прати топката в мрежата с глава.

След откриването на резултата "Литекс" наложи много сериозен натиск и головите ситуации пред Рашков започнаха да се редува едно след друго. Вратарят на "Любимец" обаче беше непробиваем до 70-ата минута.

Тогава Джордан вкара много красив гол, след като спря на гърди, обърна се и с десния крак намери горния ляв ъгъл на Рашков за 1:1. Три минути по-рано попадение на колумбиеца правилно беше отменено заради нарушение в атака.

В следващите минути пред вратата на "Любимец" се заредиха удар след удар, но Рашков неизменно беше на своето място. В 87-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Мунин получи втори жълт картон.

"Любимец" успяваше да удържи натиска и вече предвкусваше нова точка в своя актив, но в 93-ата минута след центриране в наказателното поле Джордан свали с глава към Ваюши и той се реваншира за пропуските с техничен удар от границата на наказателното поле.

С тази победа "Литекс" събра 14 точки и се изкачи на второ място в А група - на една зад лидера "Лудогорец". "Любимец" падна до четвъртата позиция с 12 точки, а "Ботев" (Пловдив) излезе трети с 13 точки.