Волейболните национали загубиха с 1:3 от Словения в контрола

Словенците спечелих важните точки в три от четирите гейма и стигнаха до победата

Българският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 (22:25, 25:23, 28:30, 21:25) от Словения първия си мач от приятелския турнир в Хоче. В оспорвания двубой домакините успяха да вземат важните точки в три от четирите гейма.

Селекционерът Камило Плачи пусна в основния състав Георги Братоев, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Николай Николов и либерото Теодор Салпаров.

Българите започнаха добре и поведоха с 8:3. Постепенно словенците стопиха изоставането си и изравниха. След второто прекъсване последва размяна на точки, за да се стигне до 22:22, но после домакините взеха частта.

Останалите три гейма бяха също толкова равностойни около 20-ата точка. Българите обаче съумяха да вземат само третия след 30:28.

Турнирът е част от подготовката на България за европейското първенство в Полша и Дания. В надпреварата участват още Канада и Дания, срещу които мачовете са в петък и събота от 21.00 часа.