Българският футболист Ивелин Попов отбеляза изравнителния гол за "Кубан" срещу "Фейенорд"<br />

Българският национал Ивелин Попов имаше ключова роля за класирането на "Кубан" в групите на Лига Европа. Нападателят вкара при победата с 2:1 срещу "Фейенорд" като гост.

Руснаците постигнаха втори успех след този с 1:0 у дома и още при първото си участие в надпреварата стигнаха до групите. Попов се разписа за 1:1 в 18-ата минута. Тогава Георге Букур напредна по лявото крило, излъга защитник на холандците и почти от аутлинията пусна топката към българина, който отблизо я вкара във вратата.

Преди това Грациано Пеле беше дал преднина на "Фейенорд" в седмата минута. В началото на втората част румънецът Букур отбеляза втория гол за "Кубан".

В групите ще играе и друг български нападател - Исмаил Иса. Той беше титуляр при победата на "Шериф" с 2:1 срещу "Войводина". Молдовците отстраниха съперника си след 3:2 общ резултат.

Плейофът за влизане в групите на Лига Европа доведе до няколко изненади. От турнира отпаднаха "Щутгарт" и "Удинезе". Германците, които трудно преодоляха "Ботев" в предишния кръг, завършиха 2:2 с "Риека" у дома. Те водеха с 2:1 до последната минута и докато очакваха продълженията, Горан Муянович вкара и прати хърватите в групите.

"Удинезе" стигна до 1:1 срещу "Либерец" и след загубата с 1:3 у дома в първия мач приключи с участието си в Европа.

Бившият футболист на ЦСКА Нджонго Присо отбеляза първия гол за победата на румънския "Петролул" с 2:1 срещу "Суонзи". Носителят на Купата на Англия продължава в турнира след успеха си с 5:1 у дома преди седмица.

Българският шампион "Лудогорец" ще играе в групите след отпадането си от Шампионската лига. Отборът от Разград и останалите клубове очакват жребия в петък.