"Литекс" оглави класирането след нулевото равенство с "Черноморец"

Футболистите на Златомир Загорчич единственият отбор без загуба

Литекс" не успя да спечели трудното гостуване на "Черноморец", но все пак излезе начело във временното класиране на А група.

Двата отбора завършиха при нулево равенство, което беше достатъчно на ловешкия тим да се възползва от неочаквано тежката загуба на шампиона "Лудогорец" от "Черно море" (1:3).

"Литекс", който продължава да бъде единственият отбор без загуба през сезона, се изравни по точки (15) с досегашния лидер, но заема първата позиция благодарение на по-добрата голова разлика - 14:4 срещу 12:4.

Футболистите на Златомир Загорчич записаха трето равенство, но бяха много близо до загубата срещу "Черноморец". Бургаският тим беше по-активен през целия мач, създаде по-добрите възможности за гол, но не се възползва.

Два пъти и гредите попречиха на домакините. В 29-ата минута Яни Пехливанов засече с глава след центриране отдясно, но топката кацна върху горната греда и излезе в аут. В 79-ата минута отново горната греда се намеси след страхотен удар от воле на Маркиньо.

Минута преди това "Литекс" беше сериозно ощетен, след като успя да прати топката във вратата, но попадението на Николай Бодуров беше отменено заради несъществуващо нарушение срещу Мартин Кавдански.

Другата неприятна ситуация за оранжевите дойде в 53-ата минута, когато Мирослав Манолов се сблъска с Чико, удари лошо главата си и беше изнесен на носилка, след което беше откаран в близката болница.

В заключителните минути "Черноморец" имаше още една възможност за гол, но Евгени Александров спаси удар на Карлос Фонсека. Равенството остави бургазлии в зоната на изпадащите с актив от седем точки, колкото има още "Нефтохимик" и ЦСКА.