Марк Маркес размести рамо часове преди старта на "Силвърстоун"

Маркес получи разрешение да стартира в състезанието

Лидерът във временното класиране на MotoGP Марк Маркес размести лявото си рамо при катастрофа в неделната загрявка преди старта за Гран при на Великобритания, съобщи сайтът на шампионата.

Пилотът на "Хонда" и победител в последните четири състезания падна с висока скорост в завоя "Вейл" на пистата "Силвърстоун". Там преди него извън трасето останаха още Микеле Пиро и Кал Кръчлоу, които се отчетоха с третите си падания за уикенда.

Маркес веднага е бил откаран в медицинския център на пистата и малко по-късно е получил разрешение да стартира. Независимо от инцидента испанецът даде най-добро време в загрявката, макар и с 1,7 секунди по-слабо от донеслото му полпозишън в събота.

Преди 12-ия кръг от MotoGP, пилотът на "Хонда" е начело във временното подреждане с 213 точки и 26 пред своя съотборник Дани Педроса. Испанската тройка на върха допълва световният шампион Хорхе Лоренсо с "Ямаха".

Стартът за Гран при на Великобритания ще бъде даден в 15.00 часа българско време.