България победи Чехия с 3:1 в старта на Евроволей

Българските волейболисти изиграха силен мач и заслужено победиха с 3:1 Чехия<br />

Българските волейболисти изиграха силен мач и заслужено победиха с 3:1 Чехия

Националният отбор по волейбол победи Чехия с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:21) в първия си двубой от европейското първенство в Полша и Дания.

Възпитаниците на Камило Плачи показаха добра игра и доминираха в двубоя, но не пропуснаха да демонстрират как лекото разконцентриране може да им коства и цял гейм.

Следващият двубой на "лъвовете" е в събота от 16.00 часа срещу Германия, която по-рано днес изненадващо смаза Русия с 3:0.

България влезе в мача с Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров.

Националите започнаха по-добре срещата и бързо си осигуриха комфортен аванс от 8:4. Те продължиха постепенно да го увеличават с отлично представяне на Николов и Соколов на блокада и затвориха частта с 25:15.

Вторият гейм повтори началото на предходния, но този път "лъвовете" дръпнаха малко по-късно - при 16:10. След паузата чехите върнаха три точки, преди българите да се насочат към успеха в частта със серия от сервиси на Йосифов и 25:18 за 2:0.

В следващия гейм изведнъж момчетата на Плачи сякаш спряха да играят, което позволи на активизиралият се противник да се възползва от глупавите грешки в играта им. Чехия дръпна със 7:0, а българите бавно стопиха изоставането си чак при 18:19. Те бяха на крачка от изравняването след атака в аут на Соколов. Съперниковите волейболисти усетиха точния момент и направиха нова серия точки, за да намалят резултата в мача до 25:22.

Българите бързо се отърсиха от слабата си игра и на свой ред поведоха с 6:0 в четвъртия гейм. Те задържаха безпроблемно аванса си и го увеличиха до 9 точки при второто техническо прекъсване, но отново дадоха глътка въздух на противника и той се възползва от нея. След 22:13 чехите имаха предимство и намалиха до 20:24, а този път "лъвовете" не допуснаха изненада и спечелиха срещата още с първия си мачбол.

Соколов беше най-резултатен в двубоя с 23 точки на своята сметка, а Алексиев и Николов добавиха съответно 13 и 12.

В събота националите излизат срещу Германия, а в неделя от 19.00 часа ще срещнат Русия. Само победителят в групата ще продължи директно на четвъртфиналите, докато вторият и третия ще минат през плейофи.