"Лудогорец" победи "Локомотив" с 2:1 в София

Тимът от Разград остава с 4 точки пред "Ботев"

© Архив

Шампионът "Лудогорец" си върна аванса от четири точки на върха в А група след победа с 2:1 като гост на "Локомотив" (София).

Тимът от Разград стигна до успеха с бързи голове на Михаил Александров и Марселиньо в 25-ата и 29-ата минути, а домакините отвърнаха само с попадение на Румен Трифонов още преди края на полувремето.

След почивката основните страсти бяха провокирани от отменен гол за "железничарите" на Александър Бранеков заради засада. Това изнерви феновете на столичани и те започнаха да хвърлят различни предмети към терена и отправиха обиди към намиращия се в ложите собственик на "Лудогорец" Кирил Домусчиев, но ситуацията бързо беше успокоена от неговия колега Николай Гигов.

Домакините опитаха да наложат контрол в началните минути, но действаха припряно и в 12-ата минута Роман Безяк можеше да накаже тяхна грешка. Той открадна топката и се насочи към вратата на Валентин Галев, но се препъна без да нанесе удар. Не след дълго словенецът направи още един пропуск.

Атаките на "Лудогорец" продължиха и в рамките на пет минути те отбелязаха два гола. Върджил Мисиджан отправи далечен изстрел, стражът на "Локомотив" изби, но топката попадна в Александров и той я вкара покрай падналия вратар за 1:0.

В 29-ата минута Марселиньо удвои аванса на своя тим с удар от границата на наказателното поле. И точно когато изглеждаше, че шампионите контролират събитията на терена резултатът беше намален. Това стана след атака на Гаел Нлундулу, който се освободи от Шоко, подаде на Румен Трифонов и левият халф не сгреши срещу вратаря Владислав Стоянов.

"Локомотив" започна по-активно второто полувреме, а четири минути след неговото начало падна отмененото попадение на Бранеков. След още толкова отново централният защитник беше в центъра на събитията, но претенциите му за дузпа не бяха уважени.

Във втората половина на частта футболистите на "Лудогорец" контролираха повече топката и не позволиха на "железничарите" да създадат реални голови положения, с което запазиха преднината си.

Преди края на десетия кръг шампионите си осигуриха аванс на върха от 4 точки пред "Ботев" (Пловдив), победил малко по-рано "Черно море" с 2:0. "Локомотив" заема 12-ата позиция с едва 9 точки и остава в зоната на изпадащите.

"Локомотив (София): Валентин Галев, Серхио Кампаньо Франко-Сота (46- Димитър Илиев), Милан Йованович, Александър Бранеков, Жан-Люк Матютю, Елтон дош Рейш, Азрак Махамат, Евертон Джилио-Том (73- Даниел Пеев), Румен Трифонов (64- Искрен Писаров), Маркиньос, Гаел Нлундулу
Лудогорец: Владислав Стоянов, Гийерме Шоко, Теро Мантула (43- Козмин Моци), Александър Барт, Жуниор Кайсара, Върджил Мисиджан, Фабио Ешпиньо, Светослав Дяков, Михаил Александров (76- Христо Златински), Марселиньо, Роман Безяк (62- Жуниньо Кишада)