"Байерн" изхвърли "Хановер" от Купата на Германия

Франк Рибери вкара четвъртия гол за "Байерн" минути след влизането си в игра

Байерн" (Мюнхен) продължава уверения си ход в защитата на своите трофеи и се класира за третия кръг за Купата на Германия след категоричното 4:1 над "Хановер".

Баварците не срещнаха особени трудности срещу четвъртия във временното класиране на Бундеслигата, въпреки че Хосеп Гуардиола даде почивка на част от титулярите си.

Специалистът започна срещата без основните си голмайстори Франк Рибери, Ариен Робен и Марио Манджукич, но това не попречи на шампионите да поведат с 2:0 още до 27-ата минута.

Томас Мюлер откри резултата, а Клаудио Писаро с глава удвои аванса на "Байерн" и изглежда трябваше да сломи съпротивата на гостите. Те обаче върнаха едно попадение само десет минути по-късно чрез Дидие Я Конан, но силите им стигнаха само за толкова.

През второто полувреме Мюлер оползотвори асистенция на Джердан Шакири и вкара втория си гол в мача за 3:1. Гуардиола все пак пусна в игра Рибери като резерва и французинът се отплати с оформянето на крайния резултат 12 минути преди края.

Така "Байерн", който през януари ще подпише с нападателя на "Борусия" (Дортмунд) Роберт Левандовски, продължава на осминафиналите.