"Милан" изстрада втората си победа в Серия А, "Наполи" излезе начело

Валтер Бирса донесе победата над "Сампдория" с дебютния си гол за "Милан"

Милан" взе глътка въздух след напрегнатите последни седмици, след като спечели много трудна домакинска победа над "Сампдория" с 1:0. "Росонерите" записаха втори успех за сезона и първи в последните четири срещи.

Отборът на Масимилиано Алегри, който продължава да страда от липсата на ключови играчи заради контузии и наказания, имаше много трудности срещу намиращия се в зоната на изпадащите отбор, но стигна до победата с дебютното попадение на Валтер Бирса в 46-ата минута.

"Самподрия" може да съжалява, че не спечели поне точка от двубоя, тъй като през първото полувреме пропиля няколко отлични възможности за гол. Освен това имаше сериозни съмнения за дузпа след шпагат на Кристиан Сапата срещу Сансоне.

"Милан", който освен всичко друго трябваше да играе без своята агитка след наказанието заради расистки прояви, много трудно създаваше добри ситуации пред вратата на съперника, въпреки че по-дълго задържаше топката.

Още в първата атака след почивката обаче "росонерите" откриха резултата. Бирса получи подаване от Робиньо и от границата на наказателното поле с хубав удар намери долния десен ъгъл. Словенският национал вкара първия си гол за "Милан".

Четири минути по-късно Робиньо пропусна от непосредствена близост да реши мача с втори гол. Все пак "Самподрия" не беше толкова опасен, колкото през първото полувреме и до края на срещата не създаде сериозни положения пред Кристиан Абиати.

Отборът на Делио Роси остава в зоната на изпадащите с едва две точки. "Милан" се изкачи до осмата позиция с осем точки, но на голяма разлика от лидерите. "Росонерите" изостават с осем точки от "Наполи" и седем от "Рома".

Неаполитанци излязоха начело преди двубоя на римските вълци срещу "Болоня" в неделя. Футболистите на Рафаел Бенитес, които в първия кръг се провалиха срещу последния "Сасуоло", спечелиха гостуването на "Дженоа" с 2:0.

Македонският нападател Горан Пандев вкара два ранни гола в 14-ата и 25-ата минута, за да осигури комфортен аванс, който "Наполи" задържа до края. Вицешампионите събраха 16 точки след шест мача и изпревариха с една точка "Рома".

Пандев вкара двата гола за победата на "Наполи" срещу "Дженоа"