Георги Миланов игра 17 минути при първата победа на ЦСКА (Москва) в Шампионската лига

ЦСКА (Москва) победи с 3:2 &quot;Виктория&quot;&nbsp;(Пилзен)<br />

ЦСКА (Москва) победи с 3:2 "Виктория" (Пилзен)

Българският национал Георги Миланов игра 17 минути при успеха на ЦСКА (Москва) с 3:2 срещу "Виктория" (Пилзин) в среща от Шампионската лига. Руснаците направиха обрат и постигнаха първата си победа в група D.

Чехите излязоха напред още в четвъртата минута с гола на Франтишек Райторал. Той преодоля Игор Акинфеев с удар по земята, след като Сергей Игнашевич блокира шут на Милан Петржела.

"Виктория" можеше да увеличи преднината си десет минути по-късно, но Даниел Коларж от десетина метра с глава не успя да се възползва от грешка на Акинфеев. Малко по-късно Марек Бакош беше изведен сам в дясно в наказателното поле, но вратарят на ЦСЛА спаси.

Московчани заиграха по-добре и до края на полувремето направиха обрат. В 19-ата минута Ахмед Муса влезе на скорост от ляво в наказателното поле и пусна назад към непокрития Зоран Тошич, който изравни. Десет след това при контрааката през центъра Тошич изведе Кейсуке Хонда в чиста позиция в ляво и японецът с хубав удар преодоля Матуш Козачик.

До края на полувремето гостите имаха две възможности. При първата Бакош вкара, но съдията даде сигнал за засада. След това Акинфеев спаси удар на Райторал.

В началото на втората част Муса направи сериозен пропуск, като след добро подаване на Кирил Набабкин отблизо улучи гредата. Чехите стигнаха до нови положения, но не успяха да изравнят. Хонда изби от голлинията след удар на Коларж, а след това Петржела стреля неточно от десетина метра.

ЦСКА стигна до трети гол след грешка на съперника в 79-ата минута. Радим Ржезни върна към вратаря, който подцени положението и топката влезе във вратата му.

Грешка и на Акинфеев доведе до второто попадение за "Виктория". След центриране от дясно вратарят излезе напред, но изби лошо и след рикошет топката стигна до Бакош, който от два метра с глава вкара.

ЦСКА има три точки, с колкото са шампионът "Байерн" и "Манчестър сити", които играят един срещу друг.