"Реал" (Мадрид) отново се развихри след шоу на Роналдо и Ди Мария, "Ювентус" се препъна

"Реал" (Мадрид) победи с 4:0 "Копенхаген" на "Сантяго Бернабеу"<br />

"Реал" (Мадрид) победи с 4:0 "Копенхаген" на "Сантяго Бернабеу"

"Реал" (Мадрид) спечели втори убедителен мач в групите на Шампионската лига. След 6:1 като гост на "Галатасарай" в първия кръг сега белите постигнаха 4:0 срещу "Копенхаген".

Голмайсторът на отбора Кристиано Роналдо продължи да бележи, като отбеляза първите две попадения. Анхел ди Мария също се разписа два пъти срещу датчаните.

"Ювентус" беше на прага да вземе първата си победа за сезона в Шампионската лига след късен обрат срещу "Галатасарай". Турците обаче успяха да изравнят за 2:2 в 88-ата минута.

"Реал" поведе в 21-ата минута, когато след центриране на Марсело отляво Роналдо засече с глава топката във вратата на Йохан Виланд. Въпреки превъзходството на домакините резултатът се запази до 65-ата минута. Тогава дойде и един от най-красивите голове дотук през сезона - Карим Бензема пусна с пета към Ди Мария в наказателното поле, аржентинецът с много технично и зрелищно подаване вдигна топката и Роналдо с глава вкара отблизо.

Ди Мария се разписа в 71-ата минута след самостоятелна акция и фалцов удар. В последната минута аржентинецът стигна до втория си гол.

В Торино "Ювентус" се препъна срещу "Галатасарай". Воденият от Роберто Манчини отбор поведе в 36-ата минута с гола на Дидие Дрогба. Нападателят беше изведен в добра позиция и на границата на наказателното поле преодоля Джанлуиджи Буфорн и пусна топката във вратата му.

В 78-ата "бианконерите" изравниха след точно изпълнената от Артуро Видал дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фабио Куалярела. Именно потърпевшият при фаула направи пълен обрата за домакините в 87-ата минута, като се разписа с глава след центриране на Андреа Пирло.

Секунди след това обаче Дрогба продължи с глава към непокрития Булут, който с точен удар донесе точката за "Галатасарай".

"Реал" е начело с шест точки, следван от "Ювентус" с две, а "Галатасарай" и "Копенхаген" имат по една.

&quot;Шахтьор&quot; и &quot;Манчестър юнайтед&quot;&nbsp;завършиха 1:1 в мач с малко голови положения<br />

"Шахтьор" и "Манчестър юнайтед" завършиха 1:1 в мач с малко голови положения

"Шахтьор" стигна до 1:1 срещу "Манчестър юнайтед" у дома. Английският шампион поведе в 18-ата минута с гола на Дани Уелбек, който засече отблизо подаване отдясно. След това срещата не предложи много голови положения пред двамата вратари.

Тайсон донесе равенството за "Шахтьор" в 76-ата след мощен шут в наказателното поле.

"Байер" (Леверкузен) взе първите си точки след 2:1 срещу "Реал сосиедад". И трите гола бяха отбелязани след статични положения. В добавеното време на първата част след центриране от фаул играч на германците стреля, а вратарят Клаудио Браво спаси. Симон Ролфес стигна пръв до топката и вкара.

Карлос Вела пропусна дузпа в 52-ата минута, но при добавката изравни. "Байер" заслужи победата си с нов гол в края на полувремето. Йенс Хегелер отбеляза много красиво попадение от фаул.

"Шахтьор" и "Манчестър юнайтед" са начело с по четири точки. "Байер" има три, а "Реал сосиедад" все още няма точки.

&quot;Олимпиакос&quot;&nbsp;спечели убедително с 3:0 срещу &quot;Андерлехт&quot; като гост<br />

"Олимпиакос" спечели убедително с 3:0 срещу "Андерлехт" като гост

В група С ПСЖ и "Олимпиакос" постигнаха убедителни победи с по 3:0. Французите се наложиха срещу "Бенфика", като още в 30-ата минута след два гола на Златан Ибрахимович и един на Маркос Кореа Маркиньос си бяха осигурили стабилна преднина.

"Олимпиакос" победи със същия резултат "Андерлехт" в Белгия. И трите гола бяха дело на Константинос Митроглу.

ПСЖ е водач с шест точки, а "Олимпиакос" и "Бенфика" имат по три. "Андерлехт" засега няма спечелени точки.