"Ювентус" се доближи до "Рома" след зрелищно 3:2 в дербито с "Милан"

Джорджи Киелини вкара третия гол за "Ювентус"

Вдъхновен от 34-годишния Андреа Пирло, шампионът "Ювентус" спечели зрелищна победа с 3:2 срещу "Милан" в голямото италианско дерби. "Бианконерите" записаха шеста победа за сезона и продължават преследването на лидера "Рома", който все още няма загубена точка.

Футболистите на Антонио Конте допуснаха гол още в 19-ата секунда, но направиха обрат с попадения на Пирло, Себастиан Джовинко и Джорджо Киелини. Минута преди края Съли Мунтари намали резултата с втория си гол в мача, но отличната игра на ганаеца не беше достатъчна за "Милан".

С успеха "Ювентус" събра 19 точки, колкото има и вторият "Наполи". Неаполитанци победиха по-рано днес "Ливорно" с 4:0 и заради по-добрата си голова разлика заемат второто място. "Рома" води уверено с 21 точки и голова разлика 20:1.

"Милан" пък продължава да затъва в класирането. Воденият от Масимилиано Алегри отбор заема 12-ата позиция със скромния актив от осем точки - на цели единадесет от зона "Шампионска лига".

Съли Мунтари вкара два хубави гола, но дори това не помогна на "Милан"

Дербито на стадион "Ювентус" започна кошмарно за домакините, които допуснаха попадение още в 19-ата секунда. Антонио Ночерино центрира в наказателното поле, Квадво Асамоа закъсня да се изтегли и Мунтари с техничен удар в близкия ъгъл преодоля Джанлуиджи Буфон.

"Милан", който беше без наказания Марио Балотели и половин отбор контузени играчи, обаче не успя да издържи дълго на сериозния натиск на "бианконерите". Само за няколко минути домакините създадоха три положения, но Кристиан Абиати показа отличен рефлекс при удари на Асамоа и Киелини.

Все пак логичното се случи в 15-ата минута. Найджъл де Йонг фаулира Карлос Тевес около дъгата на наказателното поле. С изпълнението се зае Пирло, който изненада Абиати с удар в центъра на вратата. Вратарят на "Милан" не се намеси убедително и позволи топката да се озове в мрежата.

До края на полувремето двата отбора продължиха да играят във високо темпо, като "Ювентус" беше по-активният отбор, но не успя да застраши сериозно Абиати. Буфон пък трябваше да спасява далечен удар на Кристиан Сапата.

Малко след почивката Робиньо пропусна страхотен шанс да вкара втори гол за "Милан", след като се измъкна зад защитата, но Буфон излезе навреме, за да скъси дистанцията и изби с тяло топката в ъглов удар.

В 67-ата минута Антонио Конте замени Кулярела с Джовинко и това мигновено даде резултата. Само 120 секунди след появата си на терена нисичкият нападател получи подаване от Артуро Видал, финтира защитник и прати топката покрай Абиати за 2:1.

Четири минути по-късно Филип Мексес беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Джовинко. Французинът получи първия жълт картон за нарушение срещу Видал при гола на "Ювентус", но очевидно никой в отбора на "Милан" не беше разбрал това и вторият картон предизвика сериозни спорове.

След като играчите на гостите се успокоиха, Пирло изпълни чудесно прекия свободен удар. Топката срещна гредата, но се върна около границата на наказателното поле, където Киелини я посрещна от воле, за да направи резултата 3:1.

Минута преди края на срещата Мунтари се възползва от грешка на "Ювентус" при изнасянето на топката и с далечен удар за втори път преодоля Буфин. В четирите минути добавено време обаче "росонерите" не успяха да стигнат до равенството, както вече няколко пъти през сезона направиха.

В другия мач от кръга, който започна в 21.45 часа, участниците в Лига Европа "Лацио" и "Фиорентина" не си отбелязаха попадение на олимпийски стадион в Рим, въпреки че изиграха атрактивен мач с много голови положения пред двете врати.