Ева Димитрова спечели бронз от европейското по планинско колоездене

Европейското първенство в Пампорово завърши с медал за България в дамското спускане

© conceptcreative.org

Българката Ева Димитрова спечели бронзов медал от европейското първенство по планинско колоездене, което се проведе в Пампорово. Тя завърши трета в дисциплината спускане, след като премина трасето за 3:15.48 минути.

Димитрова завърши на 28.42 секунди от победителката Емелин Ранго. Французойката, която е и световна шампионка в спускането, прибави втори златен медал от европейското първенство след триумфа в дисциплината форкрос.

"Много съм щастлива, че успях да спечеля медал, но съм малко разочарована от времето, което постигнах", заяви след финала Димитрова.

"През първите дни времето беше много лошо, теренът беше заледен и си беше направо опасно за каране. Организацията беше на ниво, трасетата бяха много добре подготвени, но винаги има какво още да се желае. До края на сезона ми предстои още едно състезание и започвам да се подготвям за догодина", допълни тя.

Сребърният медал остана за друга французойка - Морган Шер, която завърши с 6.17 секунди изоставаме от своята сънародничка. Четвърта завърши българката Ани Томева, която измина дистанцията за 3:21.96 минути. В спускането взеха участие седем състезателки.

Томева за втори път остана на крачка от медалите, след като завърши четвърта и във форкроса в събота. Тогава Ева Димитров остана шеста.

В спускането при мъжете най-добре от българите се представи Росен Ковачев, който завърши на 14-а позиция. Шампион стана австриецът Маркус Пекола. следван от сънародника си Мануел Грубер и Миран Ваух от Словения.

Мартин Бочуков, който се състезаваше с контузия в ръката, завърши на осмо място при юношите. Шампион стана италианецът Франческо Коломбо.