Цветан Соколов изведе "Тренто" до Суперкупата на Италия

Българският национал Цветан Соколов постигна 17 точки за победата на шампионите с 3:0 срещу "Мачерата"

Българският национал Цветан Соколов и "Тренто" спечелиха Суперкупата на Италия в първия си официален мач за сезона. Шампионите победиха с 3:0 (25:23, 25:23, 25:21) "Мачерата" и взеха отличието за втори път.

Соколов имаше ключова роля за победата, като направи 17 точки и стана най-резултатен в срещата. Диагоналът постигна 47% успеваемост в нападение и направи директна точка от начален удар, с който сложи край на мача.

В първия си двубой без Радостин Стойчев и капитана Матей Казийски "Тренто" излезе, воден от новия си треньор Роберто Серниоти. Обновеният състав на "Тренто" се справи с предизвикателството и победи звездния отбор на "Мачерата".

Тимът, воден от Алберто Джулиани, поведе с 11:5 в началото на срещата, но домакините бързо изравниха. Геймът вървеше оспорвано, но в края му "Тренто" взе две точки преднина и спечели.

След това шампионите имаха леко предимство от две-три точки, като стигнаха до 19:15 и заслужено взеха и втората част. Третият гейм беше равностоен до 19:19, когато "Тренто" отново дръпна и след добри отигравания стигна до победата.

Бившият треньор на "Тренто" Стойчев и Казийски грабнаха Суперкупата на Турция с "Халкбанк". Отборът от Анкара победи с 3:0 (25:16, 26:24, 25:23) шампиона "Аркас" (Измир).