България загуби от Чехия с 0:1 в последната си квалификация (хронология)

България се нуждае от победа с три гола разлика

България завършва световните квалификации със загуба от Чехия с 0:1. Националите, които допуснаха първо поражение като домакин, започнаха мача с надежда за класиране на бараж, но го завършват в най-добрия случай с четвърто място в крайното класиране, ако Армения не победи Италия.

Край на мача

87' Рангелов излиза сам срещу Чех отдясно, но реши да подава и беше блокиран.

22.51 Край на мачовете в група Е и група D. Швейцария победи с 1:0 Словения, а Норвегия и Исландия завършиха 1:1. Швейцария заема първото място, а Исландия отива на бараж. В група D победителят Холандия победи Турция с 2:0 като гост, Румъния победи Естония с 2:0 и отива на бараж, а Унгария победи Андора с 2:0 и завършва на трето място.

75' България ще завърши пореден мач с човек по-малко. Петър Занев получава втори жълт картон.

73' Дебют за Симеон Славчев в националния отбор. Играчът на "Литекс" заменя Венцислав Христов.

68' Силен удар на Владимир Гаджев от дистанция, но Чех отново е на мястото си и избива. Последва центриране отляво, но Христов стреля неточно от трудна позиция.

65' Ивелин Попов отправя далечен удар, но Чех избива в корнер.

22.23 Швейцария повежда срещу Словения в 76-ата минута и по този начин прави услуга на Исландия, която все още играе при 1:1 срещу Норвегия

59' В 14-ата минута на второто полувреме публиката на стадион "Васил Левски" отново скандира "Оставка" в знак на протест срещу правителството на Пламен Орешарски.

56' Втора смяна в българския отбор. Маркиньо заменя Емил Гъргоров.

51' Чехия повежда с 1:0. Докал стреля от около 27 метра и праща топката в долния десен ъгъл на Стоянов, който не се намеси убедително при удара.

49' България създаде първа опасност пред Петер Чех. Рангелов отправи страхотен фалцов удар с левия крак, но чешкия вратар избива в корнер. От последвалия ъглов удар Илия Миланов стреля с глава, но топката преминава на сантиметри от гредата.

22.17 В другите срещу от групата на България: Дания - Малта 4:0, Италия - Армения 1:1. В група Е: Норвегия - Исландия 1:1, Швейцария - Словения 0:0. В група D: Турция - Холандия 0:2, Унгария - Андора 1:0, Румъния - Естония 1:0.

46' Смяна в българския отбор. Димитър Рангелов влиза на мястото на Георги Миланов.

Фотогалерия: Загубата на България от Чехия в София >

Край на първото полувреме - 0:0. Чехия играе много по-добре и пропусна три страхотни възможности за гол, докато българите не създадоха нито едно чисто положение пред Петер Чех.

45' Късмет за България, след като удар с глава на Либор Козак среща гредата.

38' Опасно центриране на Емил Гъргоров от свободен удар, но Иван Иванов и Станислав Манолев си попречиха и защитникът стреля неточно.

21.51 Армения повежда като гост на Италия още в петата минута. Дания води с 3:0 срещу Малта в 36-ата минута.

34' Втори жълт картон за България след грубо влизане на Петър Занев срещу Ирашек.

21.47 След първите полувремена в група Е: Швейцария - Словения 0:0, Норвегия - Исландия 1:1. В група F Русия завърши 1:1 като гост на Азербайджан и се класира за световното първенство. Португалия ще участва на бараж.

30' Чехите са много по-опасният отбор в първия половин час и вече пропиляха две страхотни възможности, излизайки сами срещу Владислав Стоянов.

28' Нов пропуск в българската защита. Ирашек излезе сам срещу Стоянов, но се забави и стреля право в българския вратар.

21' Много грубо нарушение на Георги Миланов срещу Ирашек и първи жълт картон в мача. При последвалото центриране в наказателното поле Стоянов хваща топката.

21.31 Надежда за българите. Норвегия вкарва изравнителен гол срещу Исландия - 1:1. В група D Румъния очаквано повежда с 1:0 срещу Естония, така че немислимата въртележка едва ли ще се получи.

14' Феновете на националния стадион първо скандираха "Оставка" срещу правителството на Пламен Орешарски, а след това, за да подкрепят националния отбор, отговориха със скандиране на името на националния селекционер Любослав Пенев.

14' Много сериозна опасност пред Владислав Стоянов. Либор Козак излезе сам срещу вратаря след несполучлив опит на българската защита за изкуствена засада, но нападателят на "Астън вила" стреля над вратата.

10' Българските футболисти владеят топката по-продължително, но без да застрашават сериозно Петер Чех.

6' Първа опасност пред Владислав Стоянов. Докал центрира опасно отдясно, но българският вратар хваща топката.

2' Първата атака на българите донесе ъглов удар. Ивелин Попов центрира, но чешката защита се справи и изчисти.

21.15 ч. Първи съдийски сигнал на мача България - Чехия. Над 30 000 зрители подкрепят българските футболисти на стадион "Васил Левски". След първите 15 минути мачовете в група Е се играят при нулеви равенства.

21.12 Исландия повежда като гост на Норвегия с 1:0 в 12-ата минута с гол на Колбейн Сигтурсон и нанася удар по амбициите на България за бараж. Българите трябва да се надяват на обрат на норвежците, които вече са отпаднали от сметките

21.00 ч Започват ключовите за България мачове в група Е Норвегия - Исландия и Швейцария - Словения. Единствено победа на норвежците и равенство в другия мач са необходими на българските футболисти.

Българският отбор започва доста офанзивно в състав: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Илия Миланов, Иван Иванов, Петър Занев, Владимир Гаджев, Емил Гъргоров, Ивелин Попов, Георги Миланов, Станислав Манолев, Венцислав Христов.