"Байерн" доближи рекордна серия с разгромна победа

Ариен Робен вкара втория гол за баварците и асистира за третия

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) записа обрат с 4:1 над гостуващия "Майнц 05" в мач от деветия кръг на Бундеслигата.

Така баварците записаха 34-ти пореден мач без поражение в първенството и се доближиха само на две срещи от рекорда на "Хамбургер" от периода 1982-1983 г.

С успеха възпитаниците на Хосеп Гуардиола запазиха лидерската си позиция с 23 точки в актива си.

Двубоят не започна добре за домакините, които допуснаха гол в края на първото полувреме. Джером Боатенг не успя да изчисти дълго подаване на Юлиан Баумгартлингер и останалият в чиста позиция Шон Паркър преодоля Мануел Нойер за 1:0.

"Байерн" се справи с изненадата почти веднага с два бързи гола след почивката. В 50-ата минута Марио Гьотце изведе Ариен Робен в чиста позиция и холандецът изравни, а още в следващата атака холандският национал асистира на Томас Мюлер, засякъл топката от 7-8 метра за 2:1.

В средата на полувремето домакините решиха всичко с трето попадение. Гьотце подаде към Марио Манджукич, който отблизо се разписа за 3:1. Осем минути преди края Мюлер оформи крайното 4:1 от дузпа.

В същото време "Борусия" (Дортмунд) остана на втора позиция на точка зад шампионите след успех с 1:0 над гостуващия "Хановер". Единственото попадение реализира Марко Ройс още в четвъртата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Хироки Сакай срещу Ерик Дурм в наказателното поле.

"Шалке 04" стигна до драматична победа като гост на новака "Айнтрахт" с 3:2 след решителен гол в добавеното време на Роман Нойщетер. Домакините два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да стигнат до първи успех за сезона и останаха на дъното с 4 точки.