"Лудогорец" разби "Любимец" с 5:1

Роман Безяк (вляво) вкара четири гола за успеха на шампионите

Шампионът "Лудогорец" постигна разгромна победа над "Любимец" с 5:1 в последния мач от 14-ия кръг на А група.

Домакините разбиха новака в елита само за едно полувреме, а най-голям принос за успеха имаше реализиралият четири гола Роман Безяк.

Възпитаниците на Стойчо Стоев доминираха преди почивката, но пропуски на Дани Абало и Себастиан Ернандес, както и удари в гредата на Христо Златински и Фабио Ешпиньо запазига нулевото равенство.

Единственото положение за "Любимец" бе в самия край на полувремето, когато вратарят Иван Чворович спаси красив и коварен далечен изстрел на Самир Аяс. "Лудогорец" практически реши изхода на мача още в първите десетина минути на втората част.

В 48-ата минута Шоко подаде отдясно по тревата в наказателното поле на гостите, Безяк овладя и пусна назад към Себастиан Ернандес, който с точен удар в десния долен ъгъл откри резултата.

Не след дълго словенецът, появил се на терена в 21-ата минута на мястото на усукалия коляно Мишел Платини, сам удвои аванса на своя тим. Безяк беше изведен зад защитата на гостите, финтира Петър Стоянов и от десетина метра за втори път изпрати топката в мрежата на Диян Вълков. В 56-ата минута капитанът Иван Стоянов с техничен прехвърлящ удар намери Безяк в добра позиция и той покачи за 3:0.

Десет минути преди края резервата на "Любимец" Орлин Орлинов се възползва от грешка на румънеца Козмин Моци и му отне топката, след което преодоля Чворирич за почетното попадение на гостите.

Последваха нови силни прояви на Безяк, който в рамките само на четири минути отбеляза два гола. Той първо наказа грешка в противниковата защита и с удар от границата на наказателното поле направи 4:1 за "Лудогорец", а след това оформи крайния резултат с асистенция на Ернандес.

Шампионите остават на втора позиция във временното класиране с 31 точки, колкото има и лидера "Литекс". По-рано днес оранжевите победиха "Нефтохимик" с 2:0 като гост.