Вавринка и Гаске взеха последните две места за финалния "Мастърс" в Лондон

Вавринка ще направи своя дебют във финалите на АТП

Швейцарецът Станислас Вавринка и французинът Ришар Гаске са последните двама участници в заключителния турнир на АТП в Лондон.

Те се присъединиха към Рафаел Надал, Новак Джокович, Давид Ферер, Хуан Мартин дел Потро, Томаш Бердих и Роджър Федерер, които вече си гарантираха мястото сред осемте най-добри тенисисти през сезона.

Вавринка и Гаске си осигуриха класирането за турнира в английската столица, след като достигнаха четвъртфиналите на мастърса в Париж, а единственият им съперник Милош Раонич отпадна.

Швейцарецът се справи безпроблемно с испанеца Николас Алмагро с 6:3, 6:2 и за първи път в своята кариера преодоля третия кръг в Париж. В четвъртфиналите той ще се изправи срещу Новак Джокович, който загуби първи сет в турнира, но победи Джон Иснър с 6:7 (5), 6:1, 6:2.

Гаске също имаше безпроблемен мач срещу японеца Кей Нишикори. Французинът победи с 6:3, 6:2 и за втори път след 2007 г. ще играе на четвъртфиналите в Париж. Негов съперник ще бъде световният номер 1 Рафаел Надал, който победи поляка Йежи Янович със 7:5, 6:4.

За французина участието в заключителния мастърс ще бъде второ след 2007 г., когато отпадна в груповата фаза. Вавринка пък ще запише дебют в турнира, след като направи най-добрия сезон в кариерата си.

Раонич имаше шансове да се пребори за място в Лондон, но загуби с 6:7 (13), 4:6 от Томаш Бердих. В четвъртфиналите чехът ще се изправи срещу Давид Ферер, а последният сблъсък противопоставя Роджър Федерер и Хуан Мартин дел Потро.