"Лудогорец" надигра ЦСКА за 2:0 в София

"Лудогорец" се върна на върха в А група

© Юлия Лазарова

Лудогорец" постигна заслужена победа с 2:0 като гост на ЦСКА в интересен мач от 17-тия кръг на А група.

Шампионите надиграха без особени затруднения своя противник и създадоха по-опасните положения на стадион "Българска армия".

Играчите на Стойчо Стоев стигнаха до успеха с голове на Михаил Александров в 28-ата и Вирджил Мисиджан и 49-ата минута и си върнаха първото място във временното класиране.

Домакините бяха водени от треньора на вратарите Илиян Василев и Стойчо-Младенов-младши заради наказанието от две срещи на наставника Стойчо Младенов и неговият помощник Анатолий Нанков. Началният съдийски сигнал в мача символично бе даден от легендите на ЦСКА Димитър Пенев и Димитър Марашлиев, с което бе отбелязана 40-годишнината от знаменитата победа на червените над "Аякс" с 2:0.

Близо 10 хиляди зрители подкрепиха "армейците", но това не помогна на отбора да заличи разликата с класата на "Лудогорец. Отборът от Разград видимо излезе без притеснение на стадиона и бързо взе превес.

Гостите можеха да открият резултата още в деветата минута, когато Жуниор Кайсара стреля неточно с глава от три-четири метра. ЦСКА отвърна по-късно с опасен удар от фаул на Марсиньо, който вратарят на "Лудогорец" Владислав Стоянов спаси.

Шампионите стигнаха до гол в 28-ата минута след извеждащо подаване на Марселиньо към Михаил Александров. Юношата на ЦСКА остана сам срещу вратаря Томаш Черни и го преодоля технично за 1:0.

Голът внесе допълнително напрежение в играта на червените и те не успяха да създадат нещо по-интересно пред Стоянов, докато Черни отново беше затруднен от Александров и Светослав Дяков.

"Лудогорец" опита да реши всичко в срещата веднага след почивката и го постигна. Първо Марселиньо пропусна да се разпише от няколко метра, но малко по-късно участва във втората голова атака на своя тим.

В 49-ата минута бразилецът уцели лявата греда на Черни, а топката се върна при Мисиджан и той не сбърка за 2:0. Попадението почти сложи край на съпротивата на ЦСКА, а фенове на отбора в сектор В започнаха да хвърлят различни предмети към терена и главният съдия Георги Йорданов заплаши с прекратяване на мача.

Ситуацията на "Българска армия" бързо се успокои, а "Лудогорец" контролираше събитията на терена. Отборът от Разград пресираше своя съперник до последно, като най-чистото положение до края беше удар с глава на Роман Безяк, избит от Черни в гредата. Победата върна шампионите еднолично начело в А група с 40 точки и три пред "Литекс". ЦСКА запазва третото си място с 29 точки и една аванс спрямо "Левски".