"Барселона" подчини "Бетис", но Меси отново се контузи

Франсеск Фабрегас (вляво) се отчете с два гола и асистенция

Барселона" постигна убедителен успех с 4:1 при гостуването си на "Бетис", но шампионите, изглежда, отново ще останат без звездата си Лионел Меси.

Нападателят на каталунците пак получи контузия на лявото бедро и напусна терена още в 21-ата минута след сблъсък със защитника на домакините Каро. Очаква се в понеделник да стане ясно колко сериозна е травмата на аржентинеца.

В негово отсъствие съотборниците му показаха завидна ефективност и постигнаха резултатен успех срещу борбения състав на последния във временното класиране. След равенството на "Атлетико" (Мадрид) с "Виляреал" (1:1) "Барселона" вече има три точки аванс на върха в Ла лига.

Мачът започна с няколко по-интересни атаки към вратата на "Бетис", но най-опасният удар беше насочен от Хуан Карлос с глава към Виктор Валдес. В тези минути Неймар беше най-активен за "Барселона" и в 36-ата минута откри резултата.

Бразилецът получи топката от Франсеск Фабрегас в наказателното поле и от няколко метра вкара за 1:0, като се реваншира за по-ранните си пропуски. Каталунците нанесоха своя мълниеносен удар в рамките на минута и още в следващата атака Педро Родригес догони наглед загубена топка, за да удвои преднината им с красиво попадение.

След почивката "Бетис" опита да пресира шампионите и стигна до няколко опасни удара на Жоан Верду, Карлос и Ноно, който уцели греда. Неймар отново се прояви от другата страна на терена, но два пъти не успя да преодолее Гийермо Сара, останал сам срещу него.

Все пак "блаугранас" решиха всичко в 63-ата минута, когато Мартин Монтоя върна към Фабрегас и той записа името си сред голмайсторите. Бившият играч на "Арсенал" добави още едно попадение за 4:0 в 79-ата минута след центриране на Дани Алвеш. В продължението бразилецът извърши нарушение за дузпа и Хорхе Молина оформи крайния резултат в мача.

"Барселона" вече е с 37 точки в актива си, на 3 пред "Атлетико" и 6 спрямо "Реал" (Мадрид). "Бетис" остава последен с едва 9 точки от 13 срещи.