"Ювентус" срази "Наполи" и е на точка от "Рома"

Хосе Рейна беше безпомощен при ефектните голове на Пирло и Погба

Шампионът "Ювентус" записа важна победа с 3:0 над "Наполи" в дербито от 12-ия кръг на Серия А и вече е само на точка от лидера "Рома".

"Бианконерите" се възползваха максимално от равенството на "вълците" със "Сасуоло" (1:1) по-рано в неделя и разбиха неаполитанците, с които до този момент деляха второто място във временното класиране.

Домакините започнаха ударно и откриха резултата чрез Фернандо Йоренте отблизо още във втората минута на двубоя, а футболистите на "Наполи" претендираха за засада при подаването към него.

"Ювентус" пое инициативата и започна да реди една след друга атаките към вратата на гостите. В средата на полувремето неаполитанците изравниха играта, а по-сериозните пропуски до почивката бяха дело на Карлос Тевес и Йоренте за домакините и Гонсало Игуаин и Лоренсо Инсиние за състава на Рафаел Бенитес.

През втората част "Наполи" можеше да изравни след топовен изстрел на Марек Хамшик, минал на сантиметри край вратата на Джанлуиджи Буфон. "Ювентус" отново пое притежанието на топката и в 74-ата минута удвои преднината си.

Ветеранът Андреа Пирло се зае с изпълнението на пряк свободен удар и с красив удар порази мрежата на Хосе Рейна. Десетина минути по-късно шампионите отбелязаха още едно впечатляващо попадение чрез Пол Погба, който с далечен изстрел от въздуха ефектно покачи до крайното 3:0.