"Маями" победи "Милуоки" с 33 точки на Леброн Джеймс

Джеймс поведе "Маями" към петата победа през сезона

Маями хийт" спечели безпроблемна домакинска победа срещу "Милуоки бъкс" със 118:95. Водени от неудържимия Леброн Джеймс, шампионите бързо се възстановиха от болезнената загуба срещу "Бостън селтикс" (110:111) преди два дни и записаха пети успех в осем мача от началото на сезона.

"Горещите" отново не бяха много убедителни в защита, но перфектната игра в нападение донесе категоричния успех. Те завършиха двубоя с 58.2% успеваемост в стрелбата от игра, включително 52.2% от зоната за три точки.

За 29 минути игра Джеймс завърши срещата с 33 точки, като вкара 13 от 21 стрелби от игра, включително четири тройки от седем опита. Майкъл Бийзли се включи много силно от пейката с 19 точки, Марио Чалмърс добави 15, а Крис Бош завърши с 10.

Шест от седемте резервни състезатели записаха точки при над 50% успеваемост в стрелбата от игра. Дуейн Уейд имаше доста скромна вечер и вкара само осем точки за 30 минути, но това не се отрази на отбора.

"Бяха доста дълги 48 часа в тази зала, но показахме, че сме способни да отговорим с една по-добра игра. Мисля, че момчетата се чувстваха по-добре, когато се гледаха в очите тази вечер в съблекалнята", коментира старши треньорът Ерик Сполстра.

И четирите мача, които се играха през изминалата нощ, завършиха с убедителни домакински победи. "Лос Анджелис лейкърс" разби "Ню Орлийнс пеликанс" със 116:95, "Голдън стейт уориърс" надигра "Детройт пистънс" със 113:95, а "Далас маверикс" победи "Вашингтон уизърдс" със 105:95.