След повече от 180 нулеви минути "Ботев" вкара и отстрани "Черно море"

"Ботев" победи с 1:0 "Черно море" и продължава на четвъртфиналите

© Георги Кожухаров

Ботев" се класира с много усилия за четвъртфиналите за Купата на България. Пловдивчани измъкнаха трудно 1:0 срещу "Черно море" в реванша.

Ценния гол отбеляза резервата Луис Педро в първите секунди от добавеното време.

Първото полувреме се яви като продължение на мача във Варна. До голове не се стигна, а положенията пред двамата вратари бяха малко.

"Черно море" пръв стигна до възможност да поведе. Още в четвъртата минута Коконов стреля силно от около 17 метра, но Адам Стаховяк изби.

"Ботев" опита да вземе инициативата, но не създаде особени затруднения за съперника. До почивката "канарчетата" имаха две по-добри атаки. При първата Вандер Видейра пусна технично с пета към Иршак, който центрира, но Ромарио Кортзорг не успя да засече с глава и защитата на варненци се справи. В 39-ата Виейра отправи силен, диагонален удар, но Китанов спаси.

Спокойствието се запази и в началните минути на втората част. Едва след 60-ата играта стана по-бърза и положенията започнаха да се появяват.

Гостите стигнаха до добър шанс, когато Михаил Венков стигна до топката до аутлинията и излъга двама футболисти на "Ботев". Той потърси съотборник в наказателното поле на съперника, но не беше точен.

След това пловдивчани постепенно притиснаха "Черно море". В герой се превърна Китанов, който спаси удари на Иван Цветков и Виейра.

В 82-ата варненци пропиляха златна възможност да отстранят "Ботев". Младенов напредна при контраатака, но вместо да подаде вляво на непокрития Симеон Райков стреля право в Стаховяк.

"Канарчетата" взеха инициативата отново и с много усилия стигнаха до победния гол. В добавеното време Георги Сърмов свали с глава топката към Педро, който отблизо я вкара в празната врата.

За четвъртфиналите се класира и "Черноморец". Бургазлии загубиха с 0:1 от "Монтана" у дома, но благодарение на победата си с 3:1 в първия мач продължават в надпреварата.