Юношите до 19 г. преодоляха първия етап от квалификациите за Евро 2014

Юношите завършиха 1:1 с Албания и продължават напред<br />

© Дневник

Юношите завършиха 1:1 с Албания и продължават напред

Юношеският национален отбор на България до 19 години се класира за елитния квалификационен кръг за Евро 2014. Съставът, воден от Александър Димитров, завърши 1:1 с Албания в Ловеч.

Реян Даскалов даде преднина на отбора в 61-ата минута, а Пренди изравни в 75-ата. Шест минути преди края Мики Орачев получи червен картон. В групата Гърция (5:4 голова разлика) и България (4:3) с по пет точки заеха първите две места, а Словакия и Албания останаха с по две.

През първата част българите имаха превъзходство, но не успяха да вкарат. Възможности се откриха пред Петър Витанов и Георги Минчев.

Албанците започнаха много устремено след почивката. Христофор Хубчев се намеси отлично в началото на второто полувреме, като изчисти топката пред голлинията. Последваха нови два удара, които вратарят Любенов спаси.

Даскалов отбеляза много важен гол, като на празна врата засече подаване на Георги Минчев. Полузащитникът на ЦСКА Витанов имаше основен принос, след като пресече атака на гостите в средата на терена и подаде на дясно към Минчев.

Пренди отбеляза изравнителното попадение след пас на Ардилт Калая. До края Витанов стреля добре от фаул, но вратарят на съперника спаси.

Съставът на България: Александър Любенов, Мики Орачев, Пламен Гълъбов, Христофор Хубчев, Александър Василев, Антонио Вутов (48- Реян Даскалов), Радослав Цонев, Петър Витанов, Станислав Дрянов, Борислав Цонев (65- Владислав Мисяк), Георги Минчев