"Барселона" стигна спокойно до успех срещу "Гранада"

Полузащитникът Андрес Иниеста празнува след гола, с който даде преднина на шампионите <br />

Барселона" постигна с лекота 13-ата си победа в Примера дивисион. Шампионите се наложиха с 4:0 срещу "Гранада" в отсъствието на контузения Лионел Меси.

През първата част съставът на Херардо Мартино стигна до две попадения от дузпи чрез Андрес Иниеста и Франсеск Фабрегас. В 18-ата минута Ниом фаулира Фабрегас и Иниеста отбеляза от наказателния удар.

Малко след това гостите удариха греда след силен удар от разстояние. В края на първото полувреме Фран Рико извърши нарушение срещу Иниеста и този път Фабрегас изпълни точно дузпата.

В 66-ата минута Итура извърши грубо нарушение срещу Педро Родригес и беше отстранен от игра. Пет минути по-късно Неймар пусна вдясно към Алексис Санчес, който технично преодоля вратаря на съперника.

В последната минута на редовното време Педро вкара четвъртия гол, като отблизо засече подаване на Фабрегас отляво.

"Барселона" има 13 успеха и едно равенство, като продължава без загуба. Каталунците спечелиха 23-ата си поредна домакинска победа и правят най-добрата си серия след рекорда, поставен между 1958 и 1960 г.