Капитанът на ПСВ: В дълбока криза сме

Холандският национал е крайно недоволен от положението на ПСВ

Капитанът на ПСВ (Айндховен) Стейн Схаарс призна, че отборът се намира в сериозна криза преди гостуването на "Лудогорец" в четвъртък от Лига Европа.

Холандците нямат победа в последните си пет мача в Ередивизие и се смъкнаха до осмо място във временното класиране след най-лошата си серия в първенството от 29 години насам.

Единственият успех за възпитаниците на Филип Коку в последните осем срещи във всички турнири беше срещу аутсайдера в група B на Лига Европа "Динамо" (Загреб). ПСВ спечели домакинството си с 2:0 на 6 октомври.

"Не дойдох тук през лятото, за да коментирам как взехме две точки от последните си пет мача. Разбира се, че сме в криза. Ако това не е криза, не знам какво друго може да бъде", заяви Схаарс след разочароващото домакинско равенство 1:1 срещу десет души от "Хееренвеен".

"Лудогорец" вече си осигури участие в директните елиминации в Лига Европа. В първия мач между двата отбора българите записаха изненадващ успех с 2:0 в Айндховен. Отборът от Разград е лидер във временното класиране с 10 точки, докато ПСВ заема втора позиция със 7 точки.

В четвъртък холандците също могат да продължат напред с победа или дори равенство, но и в двата случая "Черноморец" (Одеса) трябва да вземе по-малко точки от тях в домакинството си на "Динамо" (Загреб) в другия двубой от групата. В същото време хикс на Националния стадион "Васил Левски" ще е достатъчен за "Лудогорец" да си гарантира първото място в крайното класиране кръг преди края.