"Ювентус" погледна към осминафиналите след успех срещу "Копенхаген"

Чилийският национал Артуро Видал вкара трите гола за победата на "Ювентус" с 3:1 срещу "Копенхаген"<br />

Ювентус" постигна много важна победа с 3:1 срещу "Копенхаген" в група В в Шампионската лига. С успеха си "бианконерите" събраха шест точки и излязоха втори.

Принос за това имаше и класиралия се вече "Реал" (Мадрид), който се наложи с 4:1 срещу "Галатасарай". Въпреки отсъствието на Кристиано Роналдо белите постигнаха нова убедителна победа след силно второ полувреме срещу турците.

Така и "Галатасарай", който е с четири точки, и "Ювентус" ще гонят до последно възможността да са сред осминафиналистите. В последния кръг те ще се изправят един срещу друг в Истанбул. "Копенхаген" също има четири точки и приема "Реал".

В герой за "Ювентус" се превърна Артуро Видал, който вкара и трите гола. Чилийският полузащитник вкара два пъти от дузпи в 29-ата и 61-ата минути. В първия случай капитанът на датчаните Ларс Якобсен игра с ръка, а при втория - Олоф Мелберг фаулира Фернандо Йоренте.

Шест минути преди да направи нарушението бившият футболист на "Ювентус" изравни. Мелберг вкара за 1:1 след хубав удар от въздуха.

Италианският шампион си осигури спокойствие след третия гол на Видал в 63-ата минута. Чилийският национал се разписа с глава след подаване на Пол Погба.

Иско вкарва четвъртия гол за "Реал" (Мадрид) срещу "Галатасарай"<br />

Иско вкарва четвъртия гол за "Реал" (Мадрид) срещу "Галатасарай"

В Мадрид "Реал" не позволи на "Галатасарай" да вземе точки. Белите останаха с човек по-малко в игра след директния червен картон на Серхио Рамос в 26-ата минута за задържане на откъсващия се Умут Бюлут.

Въпреки това домакините поведоха в 37-ата, когато Гарет Бейл изпълни точно пряк свободен удар. Веднага след подновяването на играта "Галатасарай" изравни. Дидие Дрогба изведе с много красиво отиграване Булут сам срещу Касияс и футболистът на турския отбор вкара.

След почивката "Реал" игра силно и стигна до три гола. В 51-ата минута Алваро Арбелоа се разписа след подаване на Анхел ди Мария. Малко след това аржентинецът вкара отблизо.

В 78-ата минута Касияс изби с пръсти топката, насочена много добре с глава от Дрогба. Малко след това и Иско успя да отбележи.

Уругвайският нападател Единсон Кавани отбеляза победния гол за ПСЖ при 2:1 срещу "Олимпиакос"

В група С също предстои интересна развръзка. ПСЖ измъкна 2:1 срещу "Олимпиакос" и си гарантира първото място с 13-те си точки. Гърците са втори със седем, с колкото е и "Бенфика". "Лисабонските орли" се наложиха с 3:2 срещу "Андерлехт" в Белгия.

В последния кръг "Олимпиакос" приема белгийците, а "Бенфика" е домакин на парижани.

ПСЖ създаде повече положения, но вратарят на "Олимпиакос" Роберто спаси повечето. Още в седмата минута Златан Ибрахимович засече отблизо подаване отдясно. Константинос Митроглу два пъти затрудни вратаря на французите Салваторе Сиригу, който обаче се справи.

В началото на втората част Марко Верати остави домакините с човек по-малко след втори жълт картон. Константинос Манолас изравни след разбъркване в наказателното поле в 80-ата минута, като камерите показаха, че при гола е имало засада. Все пак ПСЖ намери сили да спечели. В последните секунди Единсон Кавани беше изведен в добра позиция отляво и с удар по земята вкара победния гол.

Резервата Родриго отбеляза много ценен гол в 90-ата минута, с който "Бенфика" победи с 2:1 "Андерлехт" в Белгия

"Бенфика" измъкна драматично трите точки от последния в групата "Андерлехт". След обрати в резултата португалците измъкнаха ценния успех с гол на Роберто в последната минута. Футболистът, който се появи в игра малко по-рано, напредна на скорост отляво и преодоля Силвио Прото.