Смелият "Ювентус" се възползва от четвърто поредно равенство на "Рома"

Йоренте вкара победния гол срещу "Удинезе" в 91-ата минута

С попадение на Фернандо Йоренте в добавеното време шампионът "Ювентус" спечели инфарктна победа с 1:0 при домакинството на "Удинезе" и се възползва от поредната грешка на "Рома", за да се откъснe на върха в класирането.

По-рано днес "вълците" записаха четвърто последователно равенство, след като завършиха 1:1 при гостуването на "Аталанта". Отборът на Руди Гарсия, който започна сезона с десет победи в десет мача, дори беше близо до първа загуба, но се спаси с гол на Кевин Строотман в 90-ата минута.

"Ювентус" вече знаеше резултат от този мач, когато започна двубоят с "Удинезе" в Торино и преследваше успеха на всяка цена, за да се откъсне с три точки пред "Рома". Шампионите обаче срещнаха сериозна съпротива срещу показващия значително подобрение във формата си тим от Удине.

Заради наказание за расистки скандирания в двубоя срещу "Наполи" (3:0) "Ювентус" беше без своите фенове, но двубоят беше наблюдаван от 12 500 деца и поради тази причина беше изтеглен за 18.30 часа.

Футболистите на "старата госпожа" владееха топката през целия двубой и се настаниха пред вратата на съперника още от първия съдийски сигнал. Положенията пред вратата на Желко Бъркич обаче бяха твърде малко.

Най-чистото се откри пред Карлос Тевес в самото началото, но вратарят на "Удинезе" изби с една ръка. Още в 14-ата минута Антонио Конте трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Андреа Пирло. Вместо него се появи Пол Погба.

В същото време "Удинезе" беше много по-опасен на контраатака и създаде три страхотни възможности за гол. В 29-ата минута Антонио ди Натале отне топката от Леонардо Бонучи и опита да прехвърли Джанлуиджи Буфон.

Вратарят на "бианконерите" обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно за Андреа Бардзали да се върне и да изчисти пред голлинията.

Седем минути след почивката Ди Натале отново беше много близо до попадение, но Буфон за пореден път демонстрира класа и направи страхотно спасяване.

Отново той спаси "Ювентус" в 62-ата минута, когато Ди Натале изведе Ладзари на отлична позиция. Ударът му беше добре насочен, но Буфон беше непробиваем.

Антонио Конте обаче беше твърдо решен да спечели тази среща и пусна в игра трети централен нападател - Фабио Куилярела. "Ювентус" наложи страхотен натиск в последните 15 минути на срещата.

Този път обаче беше време за Желко Бъркич да демонстрира своите възможности. Той направи всичко възможно, за да запази нулевото равенство и последователно отрази удари на Лихщайнер, Тевес, Куилярела и Йоренте.

Все пак усилията му се оказаха недостатъчни. С доста късмет "Ювентус" вкара победен гол в 91-ата минута. след като Лихщайнер отправи, защитата на "Удинезе" закъсня да се изтегли и Йоренте отблизо отклони с глава във вратата.

Испанският нападател се отличи с пореден важен гол, след който "Ювентус" записа шеста поредна победа и събра 37 точки. "Рома" остава втори с 34 точки, а на трето място с 28 е "Наполи", който в понеделник гостува на "Лацио".