На бавен ход "Левски" спечели с 3:0 срещу "Любимец"

Гари Родригес отбеляза втория гол за сините срещу "Любимец"

© Дневник

Левски" спечели десетата си победа в първенството. Без да впечатлят, сините се наложиха с 3:0 срещу "Любимец". В края на първата част Шоколаров си отбеляза автогол, а след почивката се разписаха Гари Родригес и Антонио Вутов.

Воденият от Антони Здравко отбор събра 34 точки и е на 13 от водача "Лудогорец", който направи 1:1 с "Черно море".

На "Георги Аспарухов" двата отбора създадоха доста положения, но направиха и много пропуски. През първата част сините имаха превъзходство и създадоха повече положения пред Рашков. Въпреки това те имаха сериозни затруднения в завършващата част.

В 25-ата минута Нуно Пинто влезе в наказателното поле и стреля по земята, но вратарят на гостите изби с крак. В следващата атака Гари Родригес също пропусна.

Три минути по-късно "Любимец" направи добра контраатака, при която Огнянов напредна и влезе в наказателното поле, стреля силно, но Блажевич спаси. Последва нов пропуск на Родригес, който отблизо стреля неточно с глава.

Вутов изпълни добре пряк свободен удар в 32-ата минута, но Рашков спаси. След това гостите организираха втора опасна бърза атака, но в последната й фаза Алонсо се забави и топката беше избита.

Родригес вкара в 35-ата минута, но съдията Таско Тасков отсъди фаул срещу Рашков. Три минути преди почивката сините успяха да поведат, но заслугата изцяло беше на защитата на съперника. Родригес центрира отляво и Шоколаров опита да изчисти. Топката се удари в тялото на Панов и се върна в Шоколаров, който я прати във вратата си.

"Левски" продължи да атакува след почивката и в 55-ата минута увеличи преднината си. Родригес беше изведен отляво в наказателното поле и преодоля Рашков.

"Любимец" изпусна отлично положение в 68-ата минута. Тогава след центриране отляво Тевия беше оставен непокрит, но от три-четири метра стреля в аут. Гостите стигнаха до сходно положение в 82-ата минута. Вълчанов центрира отляво и Огнянов пробва да вкара със странична ножица, но не улучи вратата. В 88-ата гол на "Любимец" беше отменен заради засада.

Последните две положения в мача бяха пред вратата на Рашков. Най-напред Родригес пропусна отблизо, като стреля право във вратаря. В добавеното време Пинто подаде отляво в наказателното поле и Вутов отбеляза третия гол.