"Ювентус" взе своето срещу "Болоня"

Ефектен, но неточен удар на Маурисио Исла (вляво) от "Ювентус"

Лидерът в Серия А "Ювентус" записа седма поредна победа след 2:0 над "Болоня" като гост в изтеглен мач от 15-ия кръг и увеличи аванса си в челото.

"Бианконерите" дръпнаха с шест точки пред "Рома" с голове на Артуро Видал и Джорджо Киелини. С успеха те загряха за решителното си гостуване на "Галатасарай" във вторник, което ще реши бъдещето им в Шампионската лига.

"Ювентус" започна активно двубоя и веднага се настани около наказателното поле на "Болоня". Защитата на домакините се пропука още в 12-ата минута, когато Федерико Пелузо асистира на Видал и той откри резултата.

Тимът от Торино запази контрола над срещата и с пропуски се отчетоха Фабио Куилярела и Анджело Огбона, а от другата страна на терена Джанлуиджи Буфон спаси изстрели на Алесандро Диаманти.

Старши треньорът на "Ювентус" Антонио Конте имаше и проблеми с контузия на Мирко Вучинич, когото замени с Фернандо Йоренте. През второто полувреме испанецът можеше да удвои аванса на своя тим, но не успя да преодолее вратаря Джанлука Курчи, останал очи в очи с него.

Домакините отговориха само с два по-опасни удара в аут, преди Киелини да реши всичко секунди преди последния съдийски сигнал. Той се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

"Ювентус" вече има 40 точки в своя актив и 6 аванс пред "Рома", който в неделя посреща "Фиорентина". "Болоня" е на 18-о място точно под чертата за изпадащите с 12 точки, колкото имат още намиращите се отпред "Киево" и "Ливорно".